התקנת מרזבים

מרזבים | ניקוי מרזבים | תיקון מרזבים | צילום מרזבים | צילום קווי ביוב | צילום צנרת ביוב | איתור נזילות בעזרת מצלמה תרמית |

התקנת מרזבים

המרזב סתום??? יש לנו פתרון ייחודי שיחסוך לכם כסף, זמן ושבירות מיותרות !!!

סימנים מקדמים למרזב סתום

exit

  • סובלים מסתימה במרזב?
  • רטיבות בקירות?
  • הגג מוצף במים?

 

איך תדע אם המרזב סתום או שאתה צריך להתקין מרזב חדש?

יש לנו מצלמת פנים צנרת שבעזרת נוכל לדעת בוודאות אם המרזב סתום או שצריך להחליף את המרזב

 

הסבר והדגמה של מצלמה לצילום מרזבים

——————-

התקנת מרזבים – כל מה שצריך לדעת!

תפקידם של מרזבים הוא לנקז את המים מתוך המבנה אל מחוצה לו, ובעיקר לנקז את מי הגשמים מן הגג. מים שמצטברים על הגג יכולים לגרום לנזק לריצוף וגם לקירות החיצוניים של המבנה כולו. גם מים שמנוקזים בצורה לא מבוקרת עלולים לגרום לנזק לקירות מצדם החיצוני, לנזק לגינה או לחצר הבית, ועוד. התקנת מרזבים מאפשרת ניקוז יעיל של מים מכל הסוגים, ופינוי מסודר שלהם למקום בו לא יזיקו ולא יפריעו לאיש.

מרזבים מתחלקים לשני סוגים עיקריים: מרזבים פנימיים ומרזבים חיצוניים. מרזבים פנימיים עשויים מבטון ומהווים חלק משלד הבניין עצמו. הם נבנים יחד עם הבנייה של המבנה כולו, תוך ציפוי פנימי מתאים. מרזבים פנימיים אינם חשופים לנזקים ולפגעים של מזג האוויר, ובכך יתרונם הגדול. אך אם מסיבה כלשהי המרזבים הפנימיים מתקלקלים, אין אפשרות לתקן אותם, וכל שאפשר לעשות הוא להתקין מרזבים חיצוניים. התקנת מרזב חיצוני נעשית כיום במגוון אפשרויות וממגוון חומרים, ולאו דווקא מברזל, כפי שהיה נפוץ בעבר. היום אפשר למצוא מרזבים חיצוניים מפלסטיק, מפח, מנחושת, מאלומיניום ועוד.

סוגי מרזבים

כאמור, ניתן להתקין מרזבים מחומרים שונים. לדוגמא: מרזבי אלומיניום הם זולים ועמידים מאד בפני פגעי מזג האוויר. אם הם אינם ארוכים מאד, אפשר לייצר אותם כיחידה אחת. בנוסף, הם מגיעים במגוון גדול של צבעים, כך שהמראה שלהם נעים לעין. מרזבי פח מגולוון יקרים מעט יותר, והם חזקים ואיכותיים. גם אותם ניתן לצבוע כמעט בכל צבע. חשוב להזמין פח מגולוון מתוצרת אירופאית, ולוודא שהוא עבה מספיק על מנת להיות עמיד. מרזב פלסטיק גם הוא מרזב חזק וזול. ניתן אפילו להרכיב אותו באופן עצמאי ואין צורך בעבודה של מתקין מקצועי. עם זאת, העמידות שלהם נמוכה יחסית, ויש צורך להחליפם לעיתים קרובות יותר. מרזבי נחושת מומלצים בעיקר בגלל המראה המיוחד שלהם. בנוסף, הם עמידים לאורך שנים ארוכות מאד. עם זאת, מחירם יקר באופן משמעותי ביחס לאפשרויות אחרות. גם למרזבי אבץ ישנם יתרונות דומים לאלו של מרזבי הנחושת – הם עמידים וחזקים, ובעלי מראה ייחודי, אך מגיעים במחיר שאינו זול כלל. בכל סוגי המרזבים, ישנה אפשרות להתקין מרזב סמוי, כלומר מרזב עם מעטפת אשר מסתירה את המרזב והופכת אותו לחלק מן המבנה. את המעטפת יש להזמין באופן מיוחד, והיא כמובן מייקרת את עלות ההתקנה.

התקנת מרזבים
התקנת מרזבים

תכנון של התקנת מרזבים

על מנת להתקין מרזב חדש, יש צורך במדידה של האורך הנדרש, ולחשב בצורה מדויקת את מיקום הפתח שממנו יצאו המים. חשוב לדאוג לכך שפתח היציאה של המים יהיה מרוחק ממרפסות, משבילים ומגינות, על מנת למנוע פגיעה בהתנהלות של בני הבית ופגיעה בצמחים או במבנים. חשוב גם לוודא שהמרזב נמצא במקום מוגן, ללא סכנה של סתימה בגלל עלים או קיני ציפורים. חשוב, כמובן, גם לדאוג לבנות את המרזב עם שיפוע קל, על מנת שכל המים שבתוכו יתנקזו במהירות, ולא יצטברו בתוכו ויגרמו להתפתחות של חלודה, עובש וכדומה. בתכנון של התקנת מרזבים חשוב לתכנן גם את העלויות. אלו יכולות להסתכם בכמה מאות שקלים ועד לכמה אלפי שקלים, תלוי בסוג המרזב, בחומר ממנו הוא עשוי ובמידת המורכבות של ההתקנה. מומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע, על מנת לקבל הצעת מחיר ריאלית לעבודה.

ניקוי מרזבים
ניקוי מרזבים

תיקון מרזבים

לעיתים, אין באמת צורך בהתקנת מרזבים חדשים למבנה, וניתן פשוט לתקן את המרזבים הקיימים. לעיתים קרובות, מרזבים נסתמים כתוצאה מכניסה של עלים אל המרזב, של אשפה מסוגים שונים ולעיתים בגלל קיני ציפורים אשר נבנו על הגג במהלך עונת הקיץ. במצב כזה, המרזב נסתם ועולה על גדותיו, מה שעלול לגרור נזקים חמורים לגג, לאיטום של המבנה ולעיתים אפילו ליסודות המבנה. לכן, חשוב לבצע ניקוי מרזבים בצורה מקצועית ויעילה, וכך לשחרר את הסתימה ולאפשר למרזב הקיים לחזור לפעולה תקינה. בסתימות קלות, ניתן לעיתים לנקות את המרזב באופן עצמאי. אך אם יש חשש לסתימה מורכבת, מומלץ שלא לנסות לנקות לבד, על מנת שלא לגרום לנזק מור יותר, אלא להזמין איש מקצוע אשר יבצע את הניקוי באמצעות מכשור מתאים בצורה עדינה ומקצועית. הדבר חשוב במיוחד כאשר מדובר במרזב פנימי, משום שכאמור, אם נגרם לו נזק, אין אפשרות להחליף אותו.

ניקוי מרזבים
ניקוי מרזבים