איתור נזילות במצלמה תרמית

איתור נזילות במצלמה תרמית 

איתור נזילות במצלמה תרמית היא הדרך הנפוצה והראשונה בה יעשה שימוש מאתר נזילות מקצועי לטובת איתור נזילות ביתיות.
רוב הנזילות הביתיות יתגלו במהירות יחסית בעזרת שימוש במצלמה תרמית מקצועית, כמובן שהדבר תלוי באיכות ויכולת המצלמה ובניסיון המקצועי של בעל המקצוע.
מקור נזילות המים יהיו לרוב במערכת הולכת המים יחד אם זאת בחלק גדול מהמקרים  נגלה שמקור הנזילה נובע ממערכות הדלוחין, ההסקה מרזבים או כשלים שמקורם באיטום.
איתור נזילות במצלמה תרמית מאפשרת אבחון מדויק של מקור הנזילה מבלי לשבור ולהסתכן בניחוש, של מקום הנזילה המשוער.

בכך אנו חוסכים הרס מיותר, זמן עבודה ומקטנים את אי הנוחות הנגרמת לדיירי הבית.

איך עובדת מצלמה תרמית?

המצלמה מעבדת תמונה בעזרת החיישן שלה, כלומר אם במקום הרטוב תחת הריצוף הטמפ' היא 20 מעלות והשטח היבש יותר תחת הריצוף הוא 25 מעלות, המצלמה תציג לנו זאת ע"ג המסך, כאן באה לידי ביטוי איכות של המצלמה שמתבטאת ברזולוציית מסך וכך ניתן ביתר דיוק לציין את מיקום הנזילה.

חשיבות איכות מצלמה תרמית

לאיכות הציוד ומיומנות המפעיל חשיבות מכרעת בזמן ודיוק האיתור.

בעידן הטכנולוגי היום מצלמות תרמיות הפכו להיות זמינות ונגישות לבעלי מקצוע רביםאיכות המצלמה ומקצועיות המאתר מהווים גורם מכריע לאיתור מוצלחשכן איתור מקצועי ע"י מאתר מיומן שעושה שימוש במצלמה בעלות של עשרות אלפי שקלים יאתר במדוייק ובמהירות את מקור הנזילה לעומט שרברב שעושה שימוש במצלמה בעלת נתונים ירודים המתאימה לתחום החשמל ולא לתחום המים ועלותה מסתכמת בכמה אלפים בודדים מצלמה טרמית לאיתור נזילותובכך אנו חוסכים בכך הרס מיותר, זמן עבודה ומקטינים את אי הנוחות הנגרמת לדיירי הבית.
המצלמה התרמית פועלת על פי נתוני החום שהגופים הנבדקים פולטים ומתקבלת תמונה תרמו
גרפית שמציגה את הבדלי הטמפרטורות של האזור החשוד.
בעזרת מצלמה התרמית ניתן לזהות את מקור הנזילה.
איכות המצלמה ומקצועיות המאתר מהווים גורם מכריע לאיתור מוצלח.

חברתנו בעלת ניסיון רב של למעלה מ-23 שנה בתחום איתור הנזילות ללא הרס בעזרת אמצעים טכנולוגים והייתה החלוצה בארץ בתחום.
חברתנו מובילה בחדשנות תוך שימוש בציוד החדיש ביותר מהיצרניות המובילות בעולם בתחום. 

צילום תרמי לאיתור מוקד הנזילה
צילום תרמי ממוקד לאיתור מוקד נזילה סמוייה
צילום תרמי
איתור מקור הנזילה והתפשטות המים מתחת לריצוף

חברתנו עושה שימוש במיטב הציוד ובמצלמות החדישות ביותר הקיימות בתחום

בסרטון הבא תוכלו להתרשם מאיכות המצלמות ומאופן איתור הנזילה המהיר בעזרת הציוד

בסרטון הבא תוכלו להתרשם מאיתור ותיקון נזילת מים שביצענו בשגרירות הולנד בישראל בעזרת מצלמה תרמית חדשה מהמתקדמות בעולם בה חברתנו עושה שימוש.האיתור בסרטון נעשה במהירות תוך פירוק אריח ריצוף יחיד לטובת תיקון הנזילה

איתור עקב בעיות איטום

יש נזילות שמקורם בבעיות איטום כגון: מרפסות אשר מחדירות מים למבנה / גגות. כאשר לקוח רואה כתם בתקרה עקב רטיבות גשמים, קיים קושי באיתור הנזילה ע"י מצלמה תרמית מכיוון שהמצלמה תאבחן את הנזילה אך יהיה קשה לאתר את מקורה, הערכות יכולות להיות רבות.

עם השנים בעל המקצוע שעובד עם המצלמה מפתח ניסיון רב ויודע למה להתייחס ברמה התרמית. חשוב לציין שרטיבויות מגשמים אינן ודאיות ב 100% כמו צנרת מים שנוזלת, אך בסופו של תהליך ניתן יהיה למצוא את הכשלים ולתקנם. ניתן להיעזר בחשדות אשר עולים בשטח כגון: מרזבים אשר גם יכולים ליצור בעיה. קיימות מספר אפשרויות לבדיקת המרזב. ניתן להציף את המרזב ע"י בלון מיוחד אשר סוגר את סוף קו המרזב ולראות האם מתגברת הרטיבות כאשר הצפנו את המרזב, ואם אכן קיים חשד יש צורך להחדיר למרזב מצלמה פנים צנרת אשר ניתן לראות בעזרתה את פנים הצינור ע"י כבל שאורכו 20-200 מטר וניתן לקבל אינפורמציה מדויקת במסך הבקרה שנמצא מול בעל המקצוע . כגון: חדירת גופים זרים, קדיחות, ברגים וברזלי יציקה.

 

מצלמות פנים צנרת

מצלמות פנים צנרת מיועדות לבדיקת ניקוזים, ביובים, מרזבים ובנוסף צנרת ניקוז מזגן. קיימים סוגים שונים שלמצלמות פנים צנרת ואיכויות שונות של המצלמות. רמת האיכות מתבטאת באיכות הכבל שמקשר בין המסך לבין ראש המצלמה, איכות ראש המצלמה ורזולוציית המסך. קיימים קטרים שונים של ראשי המצלמה והכבל, כך שיש מצלמות אשר מתאימות לקטרים "3 – "0.5 ומקטרים של "3 עד קוטר 2 מטר שמיועד לתעשייה. כדי לבדוק בעיות של רטיבות בבית חשוב להשתמש במצלמה תרמית ובמצלמה פנים צנרת. יש בודקים שמשתמשים במד לחות אשר נותן אינדיקציה כמה רטיבות קיימת תחת הריצוף או בקיר. חשוב לציין כי מד הלחות נותן לנו מידע לגבי הרטיבות הכלואה אך לא נותן פתרון למיקום הבעיה.

לחזרה לעמוד איתור נזילות