תיקון מרזבים

מרזב סתום גורם לרטיבות בגגות, רטיבות בקירות, לעובש ולריחות לא נעמים

הזדרז להזמין שירות עכשיו לפני התפתחות נזקים עקפים

תיקון מרזבים מתי הזמן הנכון אם יש כזה מושג? במיוחד בחורף האחרון בו נתפסנו עם המכנסיים למטה ונזילות המים מהגג הפכו מנת חלקם של רובינו.
אם גם לכם זה קרה – אל חשש – בפעולה פשוטה ותוך רגע קט אנחנו אצלכם, פותרים לכם את הבעיה בן רגע ומוודאים שאתם תישארו מרוצים.
בעזרת ציוד חדיש ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות ניתן לבצע תיקוני פנים צנרת למרזב – התיקון מתבצע בתוך הצינור (המרזב) ללא צורך בשבירה וחשיפת המרזב.
ברוב המקרים המרזב הפנימי יצוק בתוך עמודי הבית ולכן ביצוע התיקון ע"י חשיפת המרזב עלולה לגרום לפגיעה והחלשת הבמבנה.
היום בעזרת השיטות המתקדמות אין צורך בשבירות והרס מיותר, התיקון מתבצע בעזרת ציוד ייחודי אותו אנו מחדירים לתוך המרזב, מאתרים את מקור הבעייה בעזרת מצלמה מיוחדת ומבצעים תיקון פנימי לפתיחת סתימות, הסרת ברזלים וברגים שנקדחו בטעות למרזב וביצוע איטום נקודתי בעזרת שרוול מיוחד.
בסיום התהליך המרזב אטום לחלוטין (החומרים בהם נעשה שימוש עמידים לאורך שנים רבות ) וללא כל פגיעה במבנה.

בסרטון הבא תוכלו להתרשם מתיקון מרזב פנימי שביצענו , לאחר שקדחו לתוכו ברגים וברזלים במסגרת התקנת מרפסות שביצעו לבניין.
בסרטון תוכלו להתרשם מהציוד המשמש את חברתנו ואופן השימוש בו מתחילת התהליך
ועד סופו

תיקון מרזבים ללא הרס

בשנים האחרונות התרגלנו לחורפים חמים, רובינו לא ממש הענקנו תשומת לב למה שמתרחש על הגג לא באמת בדקנו את מצב המרזבים נראה היה כי לא היה ממש צורך לכך, אלא שבזמן שאנחנו נהננו מהשמש הבלאי הטבעי של המרזב שלנו הלך וגדל והסדקים, הסתימות והחורים העמיקו.

אם כבר נתקפתם בבעיה של סתימות במרזב, אל תהססו צלצלו 052-3237505 ותוך זמן קצר נגיע אליכם ונטפל בבעיה חיש מהר.
סתימות ותיקון מרזבים היא פעולה די מהירה ולרוב אינה מסובכת מה שאומר שמבחינתכם מדובר על פעולה שכמעט אינה מורגשת כלל.

אנחנו מציעים את מיטב שירותי האינסטלציה לרבות סתימות ותיקון מרזבים, פתיחת סתימות ביוב, ניקוי שורשים בביוב ועוד קשת רחבה של פתרונות נוספים.

בונפיל סורג'ון הינה חברה בעלת ותק ונסיון רב, אנו מתמחים במתן פתרונות מקיפים ויסודיים לבעיות אינסטלציה, צנרת ותשתית. איתנו תוכלו להיות שקטים, בטוחים ותוכלו להנות מיחס מקצועי ומחיר הוגן.

לקבלת פתרונות לבעיות מרזבים ו- איתור נזילות צרו קשר.

התקנת מרזבים

התקנת מרזבים

מרזבים | ניקוי מרזבים | תיקון מרזבים | צילום מרזבים | צילום קווי ביוב | צילום צנרת ביוב | איתור נזילות בעזרת מצלמה תרמית |

מרזבים

מרזבים תיקון מרזבים,פתיחת סתימות במרזב בישראל אין מודעות מספקת בהכנת הבית והבניין לקראת בוא החורף. יש שיתלו זאת באופי הישראלי, ה'סמוך' המפורסם, ויש שיגידו כי

ניקוי מרזבים

החורף בפתח, זה הזמן המתאים לדאוג למרזבים ולוודא שהם תקינים ובעיקר  נקיים. ניקוי ותיקון מרזבים הינו שירות מיוחד המוצע כיום על ידי חברות המתמחות בכך והוא

צילום מרזבים

אם יש לכם סתימה במרזב יש לנו פתרון ייחודי שיחסוך לכם כסף, זמן ושבירות מיותרות !!! הסימנים שמעידים שהמרזב סתום ויש צורך בצילום קווי ביוב

סוגי מרזבים

המרזבים השכיחים שקיימים היום הם: צנרת גיבריט וצנרת PVC.

צנרת גיבריט

סוגי צנרת מרזבים אשר מותקנים במבנים חדשים לרוב מותקנים בזמן יציקת הבטון. כלומר כאשר אנו רוצים לנקז מרפסת אנו מעבירים צינור שקוטרו בדרך כלל "4 ובזמן שיוצקים את העמוד התומך, אנו מקבעים את הצינור ע"י צנרת מסוג גיבריט.
חיבורי הגיבריט מותקנים ע"י חימום שני קצוות הצינור ובזמן שקצה הצינור חם, המכונה מדביקה את שני הקצוות.

צנרת PVC

צנרת PVC מותקנת באותה דרך כלומר: התקנת הצינור לפני היציקה. כאשר רוצים לחבר צינור PVC לצינור PVC נוסף הוא מתחבר בצורת תקע שקע עם כיוון זרימת המים בצינור.
חשוב להקפיד שהצינורות שאנו רוכשים הם בעלי תו תקן, מפני שקיימים חיקויים ובמשך הזמן אנו נגלה שיש בעיות בצינורות כגון: עיוות של הצינור עקב אי עמידה בחום ובקור.

מקרה לדוגמא

הוזמנו לאשדוד לאחר שבעל החברה שבנתה טען שיש רטיבויות רבות בקומות שמעל המרפסות החיצוניות כלומר הפנטהאוס שבקומה 10 מרטיב את תקרת קומה 9..

החברה פתחה את שטחי המרפסת והציפה את המרפסות במשך 72 שעות. חשוב לציין שרק המרפסת הוצפה כלומר הוחדר בלון אשר סגר את פתח המרזב במרפסת, והחברה הגיע למסקנה שיש סבירות גבוהה שהבעיה היא מכיוון המרזב.
הוזמנו לבניין והחדרנו מצלמה פנים צנרת למרזב המצלמת ב 360 מעלות ולאחר בדיקה מעמיקה גילינו הלחמות צנרת גיבריט בהן נמצאו כשלים ומרווחים.

כשלים אלו באים לידי ביטוי בזמן ירידת גשמים ועומס של מים בצינור וגורמים לבריחת מים דרך החיבורים ורטיבויות נלוות. כמו כן הוחדרה המצלמה למרזב הראשי ונמצאו ברזלים אשר חדרו בזמן יציקת הבטון.

הבעיה הגדולה הייתה שהמרזב עבר בתוך קורת יסוד, כדי להגיע לכשלים ולתקנם היה צורך לבקש אישור מקונסטרוקטור, איך אפשר לחצוב בקורה ואם זה בכלל אפשרי.

הדייר מקומה 9 התנגד בכל תוקף לתיקון מסוג זה. בזמן הבדיקה הצענו לחברה פתרון נוסף שהוא: להחדיר לקו הגיבריט "4 רובוט חיתוך, אשר יחתוך את הברזלים הקיימים בקו ובמקביל צילום של החיתוך ע"י מצלמה פנים צנרת.
לאחר החיתוך החדרנו בלון אשר מסביבו מלופפים סיבי זכוכית המהולים בדבק אפוקסי מיוחד.

הדייר מקומה 9 התנגד בכל תוקף לתיקון מסוג זה. בזמן הבדיקה הצענו לחברה פתרון נוסף שהוא: להחדיר לקו הגיבריט "4 רובוט חיתוך, אשר יחתוך את הברזלים הקיימים בקו ובמקביל צילום של החיתוך ע"י מצלמה פנים צנרת.
לאחר החיתוך החדרנו בלון אשר מסביבו מלופפים סיבי זכוכית המהולים בדבק אפוקסי מיוחד.

כאשר הבלון שאורכו כמטר, כשלבלון מחובר צינור אויר שבקצהו השני מחובר לקומפרסור בלחץ אויר, כמו כן מחוברים מוטות כדי לדחוף את הבלון עד אזור הבעיה ולנפחו באותו מקום בלחצים של עד 3 בר.

לאחר כשעה סיבי הזכוכית המהולים בדבק אפוקסי התייבשו אנו הורדנו את לחץ הבלון לאפס ומשכנו את הבלון אל מחוץ למרזב. החדרנו שנית מצלמה פנים צנרת לאותו אזור ובדקנו את התיקון, כך שראינו שסיבי הזכוכית נדבקו לדופן הצינור.(דוגמאות של סירטונים קיימים באתר שלנו). יש לציין שדבק האפוקסי מיוצר באנגליה ומתייבש במגע עם מים.

בסיכומו של תהליך יצרנו צינור חדש בלחץ גבוה אשר סגר את החורים באפוקסי, כך שנמנע הרס רב, עוגמת נפש,סכסוך בין שכנים ותביעות משפטיות.

בחודש פברואר 2016 הוזמנו ללקוח שגר בפתח תקווה בקומה שביעית, כך שהגג המשותף של הבניין נמצא מעל דירתו (גג שטוח).

לפי טענת הלקוח במשך שש שנים בזמן גשמים נראים כמויות גדולות של מים ורטיבויות באזור חדר הילדים. ידוע היה ללקוח שבאזור זה עובר מרזב בקוטר "4 ובמקביל למרזב קיימת מרפסת, אשר בעבר הותקנה פרגולה סמוך לקיר שבו עובר המרזב.

בצענו בדיקה במרזב ע"י מצלמה פנים צנרת. המצלמה הוחדרה מכיוון הגג העליון של הבניין ובמרחק של מטר שבו עובר הנשם בתוך עמוד יסוד, נמצא בורג אשר החדירו בזמן התקנת הפרגולה.

לאחר זיהוי הבעיה הוחלט שאנו נחתוך את הבורג ונבנה בלון מקומי בשיטת השרוול. הבורג נחתך ע"י רובוט חיתוך והעבודה התבצעה במשך כשעתיים וחצי ובסוף העבודה לאחר שהוצא בלון התיקון החוצה, הוחדרה שוב המצלמה פנים צנרת ולאחר מכן הוחדר בלון להצפת הקו כדי לבדוק את תקינות הקו ברמת הנזילה והקו נמצא תקין לחלוטין.

 

איך בודקים נזילות מהמרזב?

ראה עוד >>> הסבר והדגמה של מצלמה לצילום מרזבים

פעמים רבות הלקוח אינו יודע האם הרטיבות הקיימת בביתו היא מכיוון המרזב, המרפסת או הגג. כדי לבדוק נזילה במרזב או לחילופין לשלול נזילה במרזב יש צורך להציפו. כלומר למלא את כל המרזב ובכך נגביר את מימד הנזילה שקיימת במרזב, אם בכלל קיימת. ישנם בלונים מיוחדים שניתן לרכוש אצל חברות מסוימות, שבעזרתם מבצעים את הבדיקה. חשוב להגיע לנקודה הסופית של קו המרזב לנפח את הבלון ולמלא מים בעזרת צינור אך ורק לכיוון המרזב, עד אשר יגיע לחלקו העליון של המרזב. מומלץ לבדוק את המרזב לאחר פרק זמן של עד 48 שעות ולראות האם חלה התגברות באזור הנזילה או הרטיבות שקיימת.

בצנרת גיבריט קיימים כשלים כגון: הלחמות לא תקינות או חורים אשר נקדחו בעבר, כך שבזמן ההצפה אנו נראה את התשובה באופן ברור לחלוטין ולא רק בזמן גשמים ( דבר המקשה על תהליך הבדיקה ).

לסיכום:

לאחר שהצפנו את המרזב ע"י בלון ולא נראה שינוי באזור הרטיבות ניתן לדעת כי המרזב תקין, או לחילופין במידה והרטיבות מתגברת אנו נבין שהבעיה במרזב. בצנרת PVC קיימים כשלים כגון: חורים במרזב עקב קדיחות שנעשו בתוכו או אטמים שלא הוחדרו כראוי לחיבורי הצינור וגורמים לנזילות, או שהצינור לא חובר נכון כלומר נגד כיוון הזרימה. במידה וגיליתם נזילה במרזב מומלץ להזמין בעל מקצוע אשר ברשותו מצלמה פנים צנרת שיכולה לבדוק את הצינור בצילום של 360 מעלות ולאתר את מקום הכשל.