איתור נזילות ביוב

איתור נזילות ביוב

מהפיכה בתחום איתור נזילות ביוב: תחום האינסטלציה מציע כיום שלל פתרונות טכנולוגיים מתקדמים המאפשרים לאתר ולאבחן באפון מדויק בעיות בצנרת ובקווי הביוב שגורמות לנזקים סביבתיים ומקומיים למערכת הביוב. איתור נזילות ביוב חשוב במיוחד במקרים בהם ישנם סימנים לנזילות אך מקור הנזילה אינו ידוע. הטיפול במקרים כאלו אינו סובל דיחוי מכיוון שככל שהנזילה מתעצמת נוצר נזק סביבתי ממי השופכין הדולפים החוצה שגורמים לחיידקים ולמזיקים להגיע לאזור הנזילה.

איתור נזילות ביוב באמצעות רובוט לצילום קווי ביוב

צילום קווי ביוב הינו שירות חיוני לשם איתור נזילות ביוב, סדקים, עצמים זרים , שורשים בביוב וסתימות שנוצרות בצנרת הביוב. בדרך כלל הצנרת נמצאת עמוק מתחת לקרקע ולא ניתן להגיע אליה ולראות מה היקף התקלה ומה מקור הסתימה בצנרת. צילום צנרת ביוב מאפשר לאתר את מיקום התקלה במדויק את המרחק של מקור התקלה מפתחי הביוב וכו'.

ככל שהאיתור מוקדם ומדויק יותר ניתן לתת מענה מקצועי וטוב יותר לבעיה בצנרת הביוב. במקרים מסוימים ניתן לטפל בבעיה ללא גרימת נזק למערכת וללא צורך בפירוק גורמים כלשהם כמו קירות, רצפות ועוד. במקרים חמורים יותר כאשר הנזק לא ניתן לתיקון פשוט יש לבצע החלפת צנרת ביוב וכמובן שהעלות בהתאם. בכל אופן, השימוש במצלה טרמית המכונה איפרא אדום לאיתור תקלות בקווי הביוב אינה זולה אך היא חוסכת נזקים רבים ברב המקרים.

צילום קווי ביוב מתבצע בשלושה שלבים:

1. החדרת המצלמה- בשלב הראשון מחדירים את המצלמה לתוך הצנרת, למצלמה יש ראש מסתובב שמאפשר סיבוב של 360 מעלות , את המצלמה מרכיבים על רובוט, המצלמה משדרת בזמן אמת כך שהמצב של הצנרת משתקף באותו זמן ללא שהיות.
2. פענוח הבעיה- לאחר צילום מקור הבעיה יש לנתח ולפענח מהו מקור הבעיה.
3. הנפקת דו"ח ממצאים- דו"ח הממצאים מועבר ללקוח בדיסק שיכול לשמש כעדות לבעייתיות של הצנרת במקרה של תביעת קבלן שמכר דירה חדשה שנמצאה עם ליקויי צנרת ,לתביעת פיצויים מחברת ביטוח או לפתור סכסוכי שכנים ולהכריע על מי מוטלת האחריות לתקן את הנזק.

פתיחת סתימות ביוב

פתיחת סתימות אף היא פעולה שדורשת מומחיות רבה. לאחר איתור מקור הנזילה או הסתימה בעזרת מצלמה טרמית או סיב אופטי ניתן לפתור את הבעיה בצורה מדויקת וארוכת טווח. פתיחת סתימות בביוב נעשית על ידי ביובית- משאית בעלת משאבות יניקה עוצמתיות. משאבות אלו שואבות את מי בור הביוב ומנקות אותו.

לאחר מכן מאתרים את מקור הסתימה בעזרת צילום קווי הביוב, לבסוף פותחים את הסתימה.

פתיחת סתימות ביוב נעשות בשיטות שונות, אחת מהן היא שיטת לחץ מים גבוה. מחדירים לצנרת הביוב צינור עם זרם מים חזק ביותר, הזרם העוצמתי שוטף את כל שטח הצינור הפנימי וכך העצמים הזרים שגרמו לסתימה מתנקים עם זרם המים החזק. שיטה זו נחשבת ליעילה במקרה של סתימה בצנרת הביוב. צינורות הביוב מוחדרים עמוק מתחת לאדמה, במקום בו גדלים שורשים של עצים וגידולי קרקע שונים .בגלל המיקום של הצנרת קורה ששורשים חודרים לצנרת הביוב ויוצרים בה סתימה שמונעת ממי הביוב לעבור, כך נוצרת סתימה בצנרת שעלולה לגרום לנזקים סביבתיים כמו הצפת בור ביוב או לגרום לנזק חמור לצנרת . במקרים אלו ישנו צורך להחליף את צנרת הביוב.

איתור נזילות ביוב נעזר ב:

א. מצלמה תרמית לאיתור נזילות,
ב. מכשיר לבדיקת נזילות מים,

איתור נזילות ביוב באמצעות מצלמות ביוב
איתור נזילות ביוב באמצעות מצלמות ביוב

גילוי נזילות מתבצע באמצעות:

א. מצלמה תרמית לגילוי נזילות,
ב. מכשיר לאיתור נזילות,
ג. צילום תרמי לאיתור נזילות,
ד. גלאי נזילות,

כשיש נזילות מים נעזר ב:

א. מכשיר לגילוי נזילות,
ב. מכשיר לאיתור נזילות מים,

גילוי נזילות מים באמצעות:

א. מצלמה לאיתור נזילות מים,
ב. איתור נזילות מים בבית,
ג. בדיקת נזילות בצנרת,
ד. גילוי נזילות בצנרת,