פתיחת סתימות ביוב

פתיחת סתימות ביוב מקצועית

פתיחת סתימת ביוב יכולה להיות בעיה קטנה ועלולה להיות בעיה מורכבת שדורשת מקצועיות!
סתימות בצנרת הן בעיה נפוצה למדי שמצריכה טיפול מידי כדי שהמים בצנרת ימשיכו לזרום כרגיל ולא יציפו את האזור שבקרבת הצנרת.
למען האמת, ישנן הנחיות מדויקות וברורות בנוגע לשמירה נכונה של צנרת הביוב אך למעשה רבים לא נשמעים להנחיות הללו ומתחזקים את הצנרת בצורה בלתי הולמת שגורמת לא אחת לסתימות קלות או חמורות שיכלו להימנע עם מעט זהירות ותשומת לב.

מהם הגורמים להיווצרות סתימות בצנרת?

סתימות בצנרת נוצרות מגורמים שונים, חלקם קשורים בתחזוקה לקויה של הצנרת וחלקם קשורים בגורמים חיצוניים שאינם תלויים בהתנהגות הסביבה.

לדוגמא, השלכת נייר טואלט בכמויות גדולות, תחבושות הגייניות, מגבונים לחים לאסלת השירותים, גורמים ישירות להיווצרות של סתימה במערכת כתוצאה מאותה פסולת שסותמת את זרימת המים הרגילה.

גוש לא גדול של שערות באורך סביר לחלוטין עלולה לגרום לסתימה ואפילו סתימה חמורה בצנרת.
לעומת זאת, ישנם גומרים חיצוניים להיווצרות סתימה בצנרת כמו חדירה של ענפים לתוך המערכת , זרדים דקים ואפילו שורשי עצים עבותים שחודרים למערכת והופכים את כל הסיפור למורכב יותר ודורש טיפול מקצועי ומתקדם.

ציוד לפתיחת סתימות

בעידן הטכנולוגי העכשווי מציע תחום האינסטלציה פתרונות טכנולוגיים מתקדמים בכל הנוגע לאיתור סתימת ביוב או הנזילה ומתן טיפול מתאים על פי הממצאים שנחשפו במערכת הביוב או בצנרת.

ישנו ציוד מתקדם בתחום הכולל מכשירים, מצלמות רובוטיות מתקדמות ואמצעים שונים ומתוחכמים לפתיחת סתימות אפילו באופן עצמאי. לדוגמא: מוטות לפתיחת סתימות , מוטות אלו עשויים מעטפת גמישה מפלדה חזקה ועמידה עם מנגנון נעילה פשוט ואפקטיבי המבטיח שההברגה לא תתפרק עם כל סיבוב של המוט. באמצעות המוט הזה ניתן לפתוח סתימות ולנקות את הצנרת כאשר יש צורך במוט עמיד וחזק. זוהי רק דוגמא אחת לציוד המתקדם שלנו.

אנו מחזיקים אף מכונה חשמלית לפתיחת סתימות, ספירלה חשמלית ולא חשמלית לפתיחת סתימות , קפיץ לפתיחת סתימות, משאבה לפתיחת סתימות ועוד.

ציוד לפתיחת סתימות בביוב

חידוש קווי ביוב מרזבים ובריכות ביוב

פתיחת סתימות בלחץ מים

פתיחת סתימות בלחץ היא טכניקה שימושית בקרב בעלי מקצוע התחום האינסטלציה כאשר מדובר בסתימה הדורשת עבודה מקצועית ואינה ניתנת לטיפול באופן עצמאי. התהליך נעשה באופן הבא: מחדירים צינור המופעל על זרם מים גבוה וחזק, הזרם החזק מפעיל לחץ כבד על תכולת הצנרת ומשחרר את הפסולת המצטברת שנדבקת לדפנות וגורמת לסתימה ולאי מעבר תקין של מי הביוב בצנרת. הצינור הזה פותח סתימות בלחץ מים גדול וחוסך לכלוך ועבודה רבים הכורכים בחפירה לעומק הצנרת אל מתחת לפני הקרקע.

מצלמה רובוטית לאיתור נזילות

צילום קווי ביוב הוא אמצעי חשוב לשם איתור נזילות ביוב, סדקים , עצמים זרים, שורשים בביוב וסתימות שנוצרו בתוך הביוב. לרוב, הצנרת ממוקמת עמוק מתחת לקרקע וקשה לאתר את מיקומה המדויק של הנזילה או הסדק שנוצר בצנרת ולהעירך את סדר הגודל של הבעיה על מנת לדעת כיצד לטפל בה באופן היעיל ביותר. לכן, נעשה שימוש במצלמה רובוטית המכונה גם אינפרה אדום. המצלמה מותקנת על רובוט שמסייר בתוך הבור כך שניתן לקבל תמונת מצב בזמן אמת, בעוד המצלמה מוחדרת בתוך הצנרת. ככל שהאיתור מוקדם יותר, ניתן לתת מענה מקצועי ויעיל יותר.

השימוש במצלמה טרמית אמנם אינו זול אך הוא יכול לחסוך לכלוך, זמן והוצאה כספית מיותרת. השימוש במצלמה רובוטית כולל שלושה שלבים: בשלב הראשון, מחדירים את המצלמה לעומק הצנרת, למצלמה יש ראש מסתובב שמאפשר סיבוב של 360 מעלות .

את המצלמה מרכיבי כאמור על רובוט .

פענוח הבעיה יכול להיעשות במהירות רבה ובזמן אמת. לאחר מכן, נערך דו"ח ממצאים שמועבר ישירות ללקוח על בדיסק ויכול לשמש כעדות לתביעת פיצויים מקבלן על שמכר דירה עם ליקויי צנרת או לחילופין לפתרון סכסוכי שכנים כאשר כל צד טוען שהצד השני צריך לטפל בליקוי שנגרם.

שורשים בביוב

אחת מהבעיות הנפוצות ביורת בתחום הצנרת ומערכת הביוב היא בעיית השורשים. חדירת שורשים למערכת הביוב עלולה לסתום את המעבר לפסולת הביוב ולגרום לנזקים חמורים ביותר לצנרת, החל מסתימות והצפות וכלה בהרס מוחלט לצינור שמצריך החלפה של הצינורות, עניין יקר ומסובך שאף אחד אינו רוצה להתעסק עמו. למרות הנפוצות של הבעיה הזו, רבים אינם מודעים לקיומה. ראשית כלף נבהיר כיצד נגרמת חדירת השורשים לצנרת הביוב. שורש הוא אחד מאברי הצמח שמיועד לאגירת מזון ואוורור ותפקידו להעביר לשאר חלקי הצמח מזון ומים המשמשים להם אנרגיה על מנת לגדול ולהתפתח. שורשים מחשפים מקומות לחים מתחת לאדמה , מהם יוכלו לינוק מים ולחות ולהחיות את הצמח כולו. לכן, שולח השורש יונק זעיר ודקיק שמצליח להיכנס לצינור תוך זמן קצר מצמיח יונקים רבים שגדלים ומפתחים במהירות ועד מהרה סותמים את הצנרת ממעבר של פסולת מכל סוג שהוא.

 

פתיחת סתימות ביוב
פתיחת סתימות ביוב

 

 

הסרת שורשים מהביוב על ידי חומרים

אם יציעו לכם טיפול בשורשים באמצעות חומרים לקטילת שורשים, ראו הוזהרתם! הטיפול באמצעות חומרים יעיל לתקופה קצרה של כמה חודשים ולאחריה ממשיך הצמח לגדול ולהתפתח על חשבון הצנרת שפתחה הולם ומצטמק. זכרו כלל: אין כל חומר בעולם שביכולתו להרוג שורשים לצמיתות. לכן, השאירו את הטיפול בשורשים בביוב למומחים של אינפרה בונפיל שידעו לטפל בבעיות שורשם בצורה המקצועית ביותר ובמענה קולי זמין שמאפשר לנו להגיע אליכם במהירות רבה . בעיית שורשים היא בעיה שעלולה לגרום לנזק בלתי הפיך וחשוב לטפל בה במקצועיות ובמהירות המרביות . אנו מציעים קוטל שורשים בביוב, (ביוקלין – רוטקס RootX ) מסיר ומונע שורשים בצנרת הביוב שמיועד לתיחזוק של פעולת הסרת שורשים או תלישת שורשים מהביוב או ניקוי שורשים אך לא כטיפול בפני עצמו .

הפתרון הייחודי שלנו – BONFILINE

במקרים מסוימים כאשר כל שיטות העבודה להסרת השורשים ולתלישתם מהצנרת לא צלחו, או במקרה שנגרם נזק רב לצנרת, יש צורך בהחלפה טוטאלית שלה. במקרים אלו תוכלו להיעזר בפתרון הייחודי שלנו שנקרא . מדובר בשיטה חדשנית להחלפת צנרת בצורה שתחסוך לכם מקסימום לכלוך, זמן וכסף. BONFILINE
השיטה מבוססת על הרעיון של הקמת צינור חדש סביב הצינור הפגום. הצינור החדש עשוי מחומר חזק ואיכותי שעולה באיכותו על החומר ממנו עשוי הצינור הפגום. הצינור החדש מתחבר סביב דפנות הצינור הקיים בשיטה חדישה ומתוחכמת הקרויה "אינברסיה", כאשר הצינור החדש מוצמד באמצעות לחץ מים או לחץ אוויר לצינור הישן. בסיומו של התהליך, הצינור שהיה גמיש בתחילה, מתקשה וכך נוצרת מעטפת חזקה במיוחד סביב הצינור הקיים תוך ירידה מינימלית בקוטרו. הטכניקה הזו מתאימה לצינורות ניקוז מי גשמים אנכיים, מרזבים, לאיטום. מכלים, חדרי אחזקה ושירות ופתחים לתעלות ניקוז וביוב. החומר ממנו עשוי הצינור החדש עמיד בפני מרבית החומרים הכימיים האגרסיביים ובפני טמפרטורות גבוהות ביותר.

פתיחת סתימות ביניים

קיימים בשוק פתרונות לפתיחת סתימות קלות באמבטיה או בשירותים. כמו חומר לפתיחת סתימות בכיור או חומר לפתיחת סתימות באמבטיה, חומצה לפתיחת סתימות ואפילו יש שמשתמשים בסודה קאוסטית לשחרור סתימות .
בסתימות קלות ניתן לנסות לפתור את הבעיה באופן עצמאי אך כאשר מדובר בבעיה מורכבת יותר אל תהססו ופנו למומחים שלנו באינפרא בונפיל

פתיחת סתימות ביוב
תיקון צינור ביוב

 

הביוב שלכם סתום? המים הולכים ועולים על גדותיהם? הסירחון נורא? אם כן, צריך לבצע במהירות פתיחת סתימה בביוב. יש להבין כי פתחת סתימות בצנרת ביוב אינה דומה במרבית המקרים לפתיחה של סתימות בצנרת המים של הבית. על פי רוב במדובר במערכות בקטרים יותר גדולים, שהינן יותר מסועפות, ובסתימות הרבה יותר עקשניות שלא קל להגיע אליהן ולפתוח אותן, בוודאי לא באמצעים רגילים. לכן, מה שצריך לעשות הוא לפנות אל חברה המתמחה בפתיחת סתימות בביוב, המחזיקה בכל הכלים הנדרשים לביצוע העבודה באופן יעיל, מהיר וללא נזקים.