איתור נזילות

איתור נזילות במצלמה טרמית
איתור נזילות אקוסטי
איתור נזילות מים בגז

איתור נזילות מים

איתור נזילות מים סמויים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות וללא הרס מהוות בסיס לאיתור ותיקון נזילות ללא הרס.

נזילות מים נגרמות עקב כשלים באיטום או במערכות הולכת המים ועלולות להוות מטרד לא קטן.
בעבר איתור נזילות מים היה מתבצע בשבירות והרס מרצפות וקירות עד לאיתור מקור נזילת המים.
היום איתור נזילות מים מתבצע בעזרת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, בעזרתם מאתרים את מקור הנזילה בדיוק רב ובכך להימנע משבירות והרס מיותרים.

חברתנו מתמחה באיתור נזילות מים סמויות תוך שימוש במגוון רחב של טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם לאיתור מהיר מדויק ללא הרס בעזרת מגוון אמצעים העומדים לרשותנו כגון: מצלמה תרמית, מאתר אקוסטי ואיתור נזילות מים בגז.
השימוש במגוון אמצעים וטכנולוגיות שונות לאיתור נזילות, מאפשר איתור נזילה מהיר ומדוייק מה שמונע שבירות והרס מיותר. איתור נזילות תוך שימוש במס' טכנולוגיות תורם לזמן עבודה קצר ,עלויות נמוכות באופן משמעותי ובמינימום הפרעה לדיירי הבית.
עובדי חברת אינפרא בונפיל סורג'ון עברו בהצלחה קורס "מפקחי ובוחני נזקי מים בצנרת" ועוברים השתלמויות והכשרות מדי מס' חודשים במטרה להתעדכן בכל החידושים בתחום.

 היום אנו בין החברות היחידות בארץ המוסמכות לפיקוח ובחינת נזקי מים וצנרת.
בעזרת השימוש בטכנולוגיות האחרונות הקיימות בתחום המים אנו מאבחנים באופן מדוייק ומהיר את מקום הנזילה ללא הרס מיותר, תוך הערכת זמן עבודה מדויק.
חשיבות השימוש במכשור חדיש הינו קריטי לביצוע איתור נזילה מדוייק ומהיר, אך לא פחות מכך חשובה רמתו המקצועית של המאתר שכן לעניין הניסיון המקצועי חשיבות מכרעת, כמו כן ניסיון המאתר בשילוב מספר אמצעים טכנולוגיים שונים המסייעים לביצוע איתור מדוייק ומהיר להימנעות משבירות מיותרות וחיסכון בזמן לכלוך והרס.
כל צוותי חברתנו מצויידים ומוסמכים לשימוש  בציוד החדיש ביותר הקיים בשוק לאיתור נזילות מים, מצלמות תרמיות חדישות בעלות רזולוציה ורמת רגישות גבוהה מאוד לאיתור הנזילות, מאתרי נזילות אקוסטיים, מצלמות פנים צנרת ומאתרי נזילות מים בגז בעזרתם נאתר תוך דקות ספורות את מקור הנזילה ונבצע תיקון נקודתי באופן כירוגי.

סימון מקור נזילת המים הסמויה
צילום תרמי מקור נזילת המים הסמויה
חשיפת מקור הנזילה ושבירת מרצפה בודדת לתיקון

איתור נזילות אקוסטי

איתור נזילות אקוסטי , באמצעות מאתר ייעודי נחשבת לאחת מהטכנולוגיות המקצועיות בתחום איתור נזילות מים סמויות.איתור נזילות אקוסטי (קול) מתבצע בעזרת מכשיר שתפקידו להגביר את רעש

איתור נזילות בגז

איתור נזילות בגז , נחשבת לאחת מהטכנולוגיות המתקדמות ביותר ובין האחרונות בתחום איתור נזילות מים סמויות.איתור נזילות בגז מתאפשר בעזרת מכשיר ייחודי לאיתור נזילות סמויות במקומות

איתור רטיבות

איתור רטיבות בטכנולוגיה מתקדמת איתור רטיבות / נזילות מים עלולות להוות מטרד לא קטן.רטיבות ונזילות מים נגרמות עקב כשלים באיטום או במערכות הולכת המים.ברוב המקרים

סוגי מצלמות תרמיות

סוגי מצלמות תרמיות החלטתם להזמין מאתר נזילות מקצועי לאתר את מקור נזילות המים מהם אתם סובלים, לסוג המצלמה התרמית בה הוא עושה שימוש חשיבות מכרעת.

איתור נזילה בעזרת מצלמה תרמית

נזילות מים בבניינים חדשים

נזילות מים בבניינים חדשים נגרמות לרוב מ-

 • הלחמות חדשות שלא נעשו כנדרש בצנרת ביוב / מי גשמים
 • התקנה לא מקצועית של צינור גיבריט – צינור הגיברית הוא צינור מעולה שיובא משוויץ,  יתרונו בשיטת החיבור שכוללת אטמים חשמליים ע"י אלקטרודות המבטיחים אטימה מלאה,        לצורך התקנת הצינור הגיבריט דרוש בעל מקצוע מיומן שעבר הסמכה מתאימה.
 • התקנה לא נכונה של קו ביוב, תזוזה של קו הביוב באדמה, עקב אי מילוי אדמה כנדרש סביב הצינור וקריסת הצינור
 • חדירת שורשים למערכת הביוב
 • חדירות ופגיעות בצנרת הביוב או המים בזמן התקנות כגון התקנות מזגנים
 • קדיחות בשוגג לתוך הצנרת או אף במתכוון.
 • פילוס לא נכון, שיפוע מתון, שגורם למים להיקוות במקום הנמוך
 • חדירת מי גשמים
 • חורים בצינור הגיבריט

נזילות מים בבניינים ישנים

נזילות מים בבניינים ישנים נגרמות לרוב מ-

 • צנרת ישנה, צנרת חלודה, אבנית בצנרת, שגורמת לסדקים בצנרת, עייפות החומר
 • חדירת שורשים למערכת הביוב
 • חדירת מי גשמים
סימנים לנזילת מים
שורשים בצנרת

מתי נקרא למאתר נזילות?

סימנים לנזילת מים

חשבונות מים חריגים

ולא שיגרתיים

ירידה בלחץ המים

רטיבות בקירות

קילוף צבע, שינוי צבע, נפילת טיח

ריח טחב

בבית, בבניין, במשרד

מערכות הובלה מים בבית

 • בבית קיימות שתי מערכות מקבילות של הולכת מים- צינורות להולכת המים הקרים, וצינורות להובלת המים החמים.
 • מערכות הוצאת מי דלוחין מהבית- מי דלוחין הם המים האפורים שנפלטים, מהכיור במקלחת, באמבטיה, ממכונות הכביסה, ממדיחי הכלים ומהמטבח.
 • מערכות הוצאת מי שופכין- מי ביוב אלה מהאסלה.
 • צינורות להולכת נוזלים למערכות הסקה וחימום תת רצפתי.
 • מי המרזבים

מדוע צריך איתור נזילות

מטרת איתור הנזילות לתת מענה להופעת נזילות המים, לא תמיד מתגלים המים במקום היווצרותם, אלא במקום בו הכי קל להם לפרוץ, המים חמקמקים ומחפשים את הסדק הנוח שדרכו הן יכולים להופיע, וזו בעצם מהות הבעיה, אם נחפור ונהרוס את הקיר או הרצפה רק משום ששם מופיע כתם המים, נפעל באופן השערתי שיגרום לנזק רב, הרס רב ולהוצאות כספיות מרובות.

איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית

המצלמה התרמית מאפשרת לנו אבחון מדויק של מקור הנזילה. מבלי לשבור ולהסתכן בניחוש, של מקום הנזילה המשוער.אנו חוסכים בכך הרס מיותר,זמן עבודה ומקטנים את אי הנוחות הנגרמת לדיירי הבית.

המצלמה התרמית פועלת על פי נתוני החום שהגופים הנבדקים פולטים, באמצעות גלי אינפרא אדום שסורקים את האזור החשוד מתקבלת תמונה תרמו גרפית שמציגה את הבדלי הטמפרטורות של האזור החשוד, צבע אדום מעיד על מים חמים וצבע כחול מעיד על מים קרים.
בעזרת המצלמה התרמית ניתן לזהות בוודאות את מקור הנזילה.

למה לא לדחות את הטיפול בנזילות?

כאשר מופיע כתם רטיבות , צריך לפנות מיד למאתר נזילות.
בניגוד למים שנוטים להתאייד,לרוב מקור הנזילה ימשיך לגדול להתרחב ולגדיל את הנזק לקירות או לרצפה, עם הזמן הנזק בצינור הסדוק או החלוד עלול להחריף ולהגדיל את כמויות המים שינזלו ממנו.מצורפת דוגמה לנזילה בריצפה שאלמלא אותרה הנזילה בזמן כל מרצפות הבית היו שוקעות, לחצו על הלינק איתור נזילה בצנרת

איתור נזילות למניעת סכסוכי שכנים

שמדובר בבניין משותף ומקור הנזילה מהדירה מעל,רצוי לקרוא למאתר נזילות מקצועי, לרוב השכן מהקומה העליונה אינו סובל מהבעיה ומהנזק הישיר שנגרם כתוצאה ממנה, כך שהוא שאנן , פחות מוטרד, ומנסה להתחמק מתיקון הבעייה.

כאשר אינסטלטור מקצועי בודק ומאתר במדוייק את מקור הנזילה ואף קובע בפסקנות שמקור הנזילה מהדירה העליונה,מגיע העניין לסופו.

מה לשאול אינסטלטור טרם הגעתו

כאשר מופיע כאשר מופיע כתם רטיבות ראשוני יש להתקשר לאינסטלטור, לתאר את הבעיה ולשאול אם קיים ברשותו הציוד הדרוש לגילוי מקור הנזילה ללא הרס הקירות או הרצפה, אם יאמר בהגינותו רבה שאינו יכול להבטיח מראש לפני פתיחת הריצוף/הקירות את מקור הנזילה או יטען שלצורך איתור מדוייק עליו להזמין מאתר נזילות, עדיף לכם לפנות לאינסטלטור אחר בעל הציוד והניסיון הדרוש. 

הציוד שלנו

חברתנו מובילה בחדשנות תוך שימוש בציוד החדיש ביותר מהחברות המובילות בעולם בתחום.
נוכח הניסיון הרב והמקצועית שצברנו במשך השנים, חברתנו מייבאת כיום לארץ את הכלים והציוד המקצועי ומעמידה אותו למכירה לאינסטלטורים ובעלי מקצוע אחרים.
אנו מזמינים אתכם לצפות במגוון המוצרים והכלים "מהארסנל שלנו" המשמשים אותנו יום יום לעבודתינו השוטפת.
להתרשמות ניתן לראות את הציוד בקטלוג המוצרים.

קראו עוד בנושאים הקשורים לאיתור נזילות:

 •  יש לא מעט פעולות שניתן לבצע בבית על מנת לאתר נזילות באופן עצמאי, איתור הנזילה במהירות יביא לחיסכון בתשלומי המים שלכם, קראו עוד בנושא טיפים לאיתור נזילות.

 •  קיימים מספר מכשירים בעזרתם ניתן לבדוק צנרת חיצונית, קראו כיצד ניתן לאתר נזילות בצנרת חיצונית תת קרקעית במהירות ויעילות במאמר איתור נזילות בצנרת חיצונית תת קרקעית.

 •  מצלמה תרמית עוזרת למצוא את הנזילה במהירות ובקלות, כיצד משתמשים במצלמה תרמית לאיתור הנזילה ומהם הסוגים השונים ? קראו עוד בנושא

  איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית 

חברת בונפיל מציעה פתרונות יעילים לאיתור נזילות מים תוך שימוש במצלמה טרמית משוכללת הפועלת בטכנולוגיית אינפרא אדום ומגלה נזילות ובעיות בצנרת באופן ממוקד ומדויק ללא כל צורך בחציבה מיותרת בקירות וברצפות.
מקור הנזילה יובלט על צג המכשיר בהתאם לדרגת הרטיבות כך שנוכל לגשת לעבודת התיקון בדיוק במקום בו היא נדרשת.