החלפת צנרת ביוב

החלפת צנרת ביוב

כל מה שצריך לדעת! החלפת צנרת ביוב, באופן מלא או חלקי, היא הפתרון האחרון אותו מבצעים כאשר ישנה תקלה בצנרת הביוב, וכאשר אין שום אפשרות של תיקון. לעיתים ניתן לתקן את הצנרת, לנקות אותה או לבצע פעולות אחרות שיסייעו בפתרון הבעיה שנוצרה. אך כאשר אין אפשרות אחרת, החלפת צנרת ביוב נעשית על מנת לשמור את זרימת הביוב תקינה ופעילה. החלפת צנרת ביוב יכולה להיות מאסיבית, ולכלול מערכת שלמה של צנרת עירונית, או להיות מקומית – ולכלול החלפה של קטע אחד בלבד בצנרת. על מנת לטפל בבעיות בצורה הטובה ביותר, כדאי מאד לדעת היכן בדיוק ממוקמת הבעיה בצנרת הביוב.

החלפת צנרת הביוב ללא הרס

החלפת צנרת הביוב ללא הרס מתבצעת על ידינו בכל אותם מקרים שאין גישה קלה להחלפת צנרת הביוב בכל אותם מקרים שעלויות החלפת צנרת הביוב תגרום להוצאות גבוהות, הפתרון שלנו הוא פתרון ייחודי בשוק, הפתרון שלנו חוסך בכסף, חוסך זמן, ומונע הרס מיותר ושבירות של רצפות שבילים.

הפתרון שלנו הוא בניית קוו ביוב בתוך הקו הקיים, קוו שהו עמיד יותר מהקו המקורי!

צפה בסרטון שבו אנו מדגימים איך אנחנו בונים צינור בתוך הצינור הקיים

פתיחת סתימות ביוב

לא פעם, נוצרת סתימה בצנרת הביוב. במצב כזה, יש לדאוג לשחרר את הסתימה בצורה הטובה ביותר. פתיחת סתימות בצנרת ביוב יכולה להיעשות באופן ידני, כאשר ידוע בדיוק היכן נמצאת הסתימה וכאשר היא נמצאת במקום נגיש. במקרה שבו הסתימה אינה נישה, ישנה אפשרות של שימוש בביובית – משאית בעלת מתקן יניקה ומתקן שטיפה, באמצעותה ניתן לבצע שטיפה של צנרת הביוב, וכן לשאוב את תכולת הצינור, וכך לפצע פתיחת סתימות יעילה, ולשחרר את צנרת הביוב מן הגוף הזר שיוצר בה נזק. לעיתים קרובות, סתימות בצנרת הביוב נוצרות כתוצאה מהימצאות של שורשים בביוב, אשר צומחים מתוך האדמה אל הצנרת ויוצרים סתימה, או לחילופין נקבים בצנרת ונזילות. באמצעות ביובית ניתן לסלק את השורשים מהביוב, ולאפשר לביוב לפעול בצורה תקינה.

איתור נזילות ביוב

כאשר קיימת נזילה בצנרת הביוב, חשוב מאד לזהות מהיכן בדיוק היא מגיעה – איתור נזילות. ממש כמו בצנרות מים במבנים השונים, לא תמיד המקום שבו נראית הנזילה בפועל הוא המקום שמהווה את מקור הנזילה הראשוני. תיקון של נזילות בביוב נעשה באמצעות תיקון מקומי של הצנרת, או לחילופין באמצעות החלפה של חלק מן הצנרת, במקום שבו נוצרה הנזילה. על מנת לדעת איזה חלק של צנרת הביוב יש להחליף או לתקן, יש לאתר באופן חד משמעי את מקור הנזילה. ללא איתור מדויק, תידרש עבודה מאסיבית מאד של החלפת חלק גדול מצנרת הביוב, כולל הרמה של מרצפות ועבודה עירונית מורכבת.

צילום קווי ביוב

איתור נזילות ביוב – ניתן לאתר את מקור הנזילה, וכן סתימות ובעיות אחרות בצנרת, באמצעות צילום צנרת ביוב. צילום כזה נעשה על ידי סיב אופטי, אשר מוחדר אל צנרת הביוב, ובאמצעותו ניתן לצפות במצבה של הצנרת לכל אורכה, מבלי שיהיה צורך בחציבה ובבדיקה ידנית של הצנרת. צילום קווי ביוב מאפשר זיהוי ואיתור מדויק של מקורות הנזילה ושל בעיות אחרות בצנרת, ומאפשר עבודה ממוקדת ויעילה.

החלפת צינור ביוב 16 צול

אודות מערכת הביוב

מערכת ביוב קיימת בכל מבנה ובכל עיר, ומטרתה היא לנקז את מי השופכין ואת הלכלוך שמתנקז מן המבנים השונים בתוך המים,  ולפנות אותם לאתרי פסולת. הלכלוך הרב אשר עובר בצנרת הביוב עלול לגרום מידי פעם לבעיות שונות בצנרת הביוב, כמו הצטברות של שומנים, פסולת שנתקעת בצנרת ויוצרת סתימה, וכמובן שחיקה של הצנרת ונזילות מסוגים שונים, ממש כמו בכל צנרת מים. החפת צנרת ביוב היא רק אחת הפעולות שאינסטלטורים מקצועיים מבצעים בצנרת הביוב כאשר נוצרת תקלה.

לסיכום

מתבצעת כאשר אין אפשרות לתקן את הצנרת, בשיטת הבונפיליין אנחנו מחליפים את קוו הביוב ללא הרס וחוסכים ללקוח זמן , הרס וכסף

איתור נזילות מים, |  איתור נזילות בצנרת  | איטום בריכת ביוב  |