מרזבים

מרזבים

תיקון מרזבים,פתיחת סתימות במרזב

בישראל אין מודעות מספקת בהכנת הבית והבניין לקראת בוא החורף. יש שיתלו זאת באופי הישראלי, ה'סמוך' המפורסם, ויש שיגידו כי החורפים השחונים אותם חווינו בשנים האחרונות, השפיעו על כך שאנחנו לא כל כך בטוחים כי אכן נזדקק למרזבים תקינים, עד שמגיע רגע האמת…

במדינות רבות מלבד רכישת מעילים חמים ושמיכות, בודקים את כל בורות הניקוז, מתקינים מרזבים, משחררים מרזבים לבתים משותפים שנסתמו, מבצעים ניקוי מרזבים ובודקים את שלמותם.
אנחנו בישראל, פיתחנו שאננות מסוימת, ואנחנו לא ממש זוכרים לתחזק או לבדוק את מצבם של המרזבים שלנו היורדים מגגות הבתים ואמורים למנוע את הצטברות מי הגשמים על הגג ולנקז אותם למטה. לרוב נזכרים לטפל בבעיות רק כאשר אנחנו 'זוכים' להצפה בגלל מרזב סתום, סדוק או מחורר, שהמים המנסים לפלס את דרכם, פורצים אלינו אל תוך המרפסת לביקור של (לא ממש) נימוסין…

בסרטון הבא תוכלו להתרשם מאופן הבדיקה ותיקון נזק במרזב פנימי תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים חדישים והכל ללא הרס

פתיחת סתימה במרזב

סתימות במרזבים הינה אחת התופעות השכיחות בעונת הגשמים, לא פעם אנו נתקלים בהצפות ,רטיבויות וחדירת מים לחלל הדירות כתוצאה מסתימה במרזב.
רצוי להיערך ולנקות את פתחי הניקוזים רגע לפני עונת הגשמים אולם שינויי האקלים דגורמים בשנים האחרונות למערכות קיצוניות מאוד בהם תוך מס' שעות יורדת כמות עצומה של גשמים.
חברתנו ערוכה ומצויידת במערכות לפתיחת הסתימות קשות ככל שיהיו ושאיבת המים שהצתברו.
בסרטון פתיחת סתימה במרפסת שגרמה להצפת דירה, כמו כן תוכלו להתרשם ממערכת פתיחת בתימות בלחץ ושאיבת מים.

  התקנת מרזבים

בבנייה של היום אנחנו מכירים שני סוגי מרזבים. יש מרזב נסתר ויש מרזב גלוי. כאשר בונים היום בתים, כבר במהלך הבנייה מותקנים המרזבים הפנימיים כחלק אינטגרלי מהבניין. המרזבים הללו עשויים מבטון כאשר מוסיפים להם כמובן ציפוי פנימי שעשוי מחומרים שונים. למרזבים הללו יתרון ברור, שהם אינם חשופים לפגעי מזג האוויר ולכן הבלאי שלהם יהיה הרבה יותר איטי, אך מצד שני, כאשר מתרחשת תקלה במעמקי המרזבים הללו, לא תמיד יהיה קל לטפל בהם ולפתור אותם, אך במקרים מעין אלו תהיה האפשרות להתקין מרזב חיצוני. כאן המקום להרגיע את החוששים. המרזבים החיצוניים של היום, הם לגמרי לא אלו שהכרנו עד היום. לא מדובר במרזבי ברזל חלודים שגרמו להרבה צרות… כיום מותקנים המרזבים החיצוניים מחומרים איכותיים פי כמה וכמה, כאשר קיימות מספר אפשרויות לבחירה. ההבדלים שבין המרזבים השונים באים לידי ביטוי בעלות הכוללת שלהם ובמראה החיצוני האסתטי יותר או פחות.

מרזבי אלומיניום

האלומיניום הוא חומר שהבלאי שלו איטי מאוד, והוא עמיד מאוד בפני כל מזג אוויר, קיצוני ככל שיהיה, את מרזבי האלומיניום ניתן לייצר ביחידות ארוכות, כאשר נמנע הצורך בחיבורים מיותרים שעלולים לגרום לנזילות במשך הזמן. גם מהפן האסתטי יש למרזב האלומיניום יתרונות ברורים, כאשר ניתן לצבוע אותם בכל צבע רצוי ובכך להפוך אותם לחלק עיצובי של המבנה. והמעלה הגדולה ביותר, זהו המחיר הזול של צינור האלומיניום.

מרזבים מפח מגולוון

המרזבים מפח מגלוון הם מרזבים יותר יקרים ממרזבי האלומיניום, כאשר מדובר בחומר מאוד חזק ואיכותי המבטיח לכם שימוש נוח למשך שנים ארוכות. הפח המגולוון ניתן אף הוא לצביעה בכל צבע כמעט שיעלה בדעתכם. מה שחשוב לשים לב, שהפח יהיה בעובי מינימלי של לפחות 0.6 מ"מ.

מרזבי אבץ

מרזבי האבץ אלו לא חידוש של השנים האחרונות. את מרזבי האבץ אנחנו מכירים עוד מתחילת של ימי המאה הקודמת. מדובר בחומר בעל מראה יוקרתי אך מיושן כאשר מדובר בחומר חזק מאוד ועמיד שיכול להוכיח את עמידותו אף פי שתיים מכל התחליפים השונים הקיימים היום בשוק הצינורות והמרזבים. המראה מיושן יכול להתאים מאוד למבנים עתיקים אבל לא רק, גם במבנים מודרניים, ניתן להשתמש במרזבים הללו שייצרו את הסגנון הייחודי והמיוחד של שילוב ישן עם חדש.

מרזב סמוי

בהרבה בתים אנחנו מוצאים את המרזב הסמוי. המרזב הסמוי הוא מרזב חיצוני אך מותקנת עליו מעין מעטפת המסתירה אותה מעיני כל. המעטפת יכולה להיות עשויה מרעפים, מעץ וכדומה.

תיקון מרזבים

לא מה שהכרתם עד היום…

סתימה במרזב הנסתר, אינו גוזר את דינו של המרזב לכליה… יש הרבה מה לעשות ודרכים שונות ומתוחכמות, על מנת לאתר את מקור התקלה ואפילו לפתור אותה בקלי קלות.
אין צורך למהר ולבחור מרזב חיצוני כדי לעקוף את הבעיה, כי פתיחת סתימה במרזב זה כבר ממש לא מה שהיה עד לאחרונה.
אם בעבר הטיפול במרזבים הישנים כללו התקנת מרזבים חדשים תוך כדי שבירת קירות ועבודה מסובכת ומורכבת, הרי שכיום אין כלל צורך בעבודה מסורבלת מן הסוג הזה. ראשית האבחון של המרזב ובדיקתה נעשית באמצעות ציוד מיוחד המיועד לצורך צילום מרזבים מבפנים.
כך שללא כל קידוח וחיפוש נואש אחר מקור הנזילה או הסתימה כפי שהיה בעבר, ניתן לאתר ולהצביע במדויק על מקום הסתימה או לחילופין, מקור הנזילה.
התיקון נעשה אף הוא בשיטה ייחודית ומעניינת, כך שתוך שעה קלה נוצר צינור חדש בתוך הצינור הישן מבלי להחליף ולהוציא את הצינור הקודם בתהליך מייגע ומבלי לקדוח ולשבור קירות על מנת לשחרר את הצינור החלוד או הבלוי.

צפו בסרטון הממחיש את כל שלבי העבודה מאיתור מקור הנזילה ועד סיום הטיפול ובדיקת אטימות המרזב בלחץ תוך שימוש בטכנולוגיה והציוד העדכני ביותר לאיתור ותיקון ללא הרס.

איך מתבצע תיקון המרזב?

הטיפול במרזב נעשה באופן ייחודי, בסופו מדובר בתהליך פשוט וקל.
אנחנו מחדירים אל הצינור, בלון מיוחד סביבו מלופפים סיבי זכוכית מרוחים בדבק אפוקסי, הבלון יהיה באורך המתאים לצינור ובהתאם לבעיה הספציפית במיקום המדויק שלו.
לבלון מחובר צינור אוויר שקצהו השני מחובר לקומפרסור הפועל על לחץ אוויר. כאשר הצינור נמצא בפנים, מופעל הקומפרסור ומנפח את הבלון, לאחר הניפוח משאירים את הבלון הנפוח בפנים בתוך המרזב עד שסיבי הזכוכית עם הדבק יתייבשו לגמרי. כאשר הכול יבש, אנחנו מורידים את לחץ הבלון ומוציאים ממנו את האוויר ומושכים אותו החוצה. סיבי הזכוכית נדבקו אל דופן המרזב וכך בעצם נוצר התיקון המתבקש. סיבי הזכוכית יצרו מעין צינור חדש בתוך הצינור הישן.

שיש צורך בטיפול במרזב קיים, לשם תיקון או שחרור של סתימה, או לחילופין כאשר מדובר בטיפול של איטום מרזבים, וכמובן גם כאשר מדובר בהתקנה של מרזבים חדשים, יש לפנות אל חברה מקצועית המציעה עבודה מושלמת של אנשי מקצוע מיומנים המכירים את כל המערכות השונות הקיימות במבנים בישראל ואשר מגלים הבנה ל'נפש' הצנרת.
יודעים מה מתחולל בה בעומק, מה הפתרון המומלץ והטוב ביותר שיסייע לה לחזור לתפקוד רגיל ותקין, וכמובן, ידעו גם מתי יש להרים ידיים ולבחור באופציה של התקנת מרזב חיצוני. אנשי מקצוע מנוסים יידעו כיצד לטפל בכל מרזב בכל מבנה. בין אם מדובר בהתקנת מרזבים למבני תעשייה, מרזבים לבתים פרטיים או לכל צורך אחר.

שיפועי גג

לעיתים קרובות אנו נתקלים במצב בו ישנה בעייה בשיפועי הגג/המרפסת, הבעיה נגרמת לרוב עקב ביצוע יציקה באופן לקוי וללא מתן דגש לנושא ניקוזי המים .
מתן שיפוע מתאים קריטי לניקוז טוב ולמניעת מים עומדים, שלרוב ימצאו את הדרך לחדור ולגרום לנזילה.


בסרטון ביצוע יציקה מחדש למרפסת בבניין חדש לטובת ניקוז המים בצורה מיטבית לכיוון המרזב