שורשים בביוב

שורשים בביוב, כל מה שכדאי לדעת

הסכנות הטמונות בשורשים

אנשים רבים אינם מודעים לסכנות השונות אשר טמונות בשורשים הקיימים באדמה, אך בפועל, במקרים רבים שורשים עלולים לפרוץ את הצנרת, לגרום לסדקים ואף לשבירה של הצנרת לחלוטין, סדקים כאלה יגרמו לנזילה של הצנרת והם יכולים לגרום אף לנזקים חמורים מזה.

פתרון לבעיות שורשים בביוב

במידה ויש לכם בעיית שורשים בביוב, חשוב מאוד לקרוא לבעל מקצוע שיוכל לטפל בבעיה, כאשר חשוב מאוד לא רק להוציא ולתקן את הצנרת, הרי שחשוב מאוד לוודא שהבעיה לא תחזור על עצמה.
אינפרא בונפיל  מספקת שירותי אינסטלציה ומעניקה שירות מקצועי, אדיב ואמין מזה שנים רבות לאלפי לקוחות מרוצים, אנו מומחים בטיפול בעיות שורשים בביוב, פתיחת סתימות ביוב, ודואגים לספק טיפול מקיף אשר כולל בצורה שתמנע מהם לשוב ולצמח בעתיד, אנו שמנו לנו לחשיבות עליונה לספק שירות ברמה הטובה ביותר, לכן אנו מספקים שירות מענה קולי במשך כל שעות היום, כך שתוכלו לפנות אלינו בכל עת, אנו נגיע תוך הזמן הקצר ביותר ונעניק לכם שירות מקצועי, אדיב עם מחירים חסרי תחרות.
אם אתם סובלים מבעיות, אל תחכו ולא דקה אחת נוספת, משום שבמקרים כאלה הנזק עלול להיות בלתי הפיך, הזמינו שירותי קטילת שורשית בביוב ותבטיחו לעצמכם מערכת ביוב תקינה ושלמה עוד היום.

הזמנת שירות לפתרון בעיות שורשים בביוב – חייגו למספר 052-3237-505

הזמינו שירות לפתרון בעית שורשים בביוב אם אתם סובלים מבעיות, אל תחכו ולא דקה אחת נוספת, משום שבמקרים כאלה הנזק עלול להיות בלתי הפיך, הזמינו שירותי קטילת שורשית בביוב ותבטיחו לעצמכם מערכת ביוב תקינה ושלמה עוד היום.

כלי עבודה להוצאת שורשים מקווי הביוב

יש מגוון כלים כדי להוציא שורשים מצינור הביוב. אנו נתחיל מהכלים הקלים הקיימים בשוק.

 1. ספיראלות – אשר ניתן להשיג בכל חנות לחומרי בניין, הן מתאימות לסתימות קלות ביותר כגון: שומן בקו או שערות.
 2. מקלות ביוב – אשר נמכרים אצל ספקים שונים בעולם ובארץ, לרוב עשויים ברזל או פלסטיק כמו:"אוקולון". המקלות מגיעים במידות שונות 1 מ', 1.5 מ' ו 2 מ' לפי בחירת המפעיל. הנפוצים ביותר והנוחים ביותר הם מקלות אוקולון פלסטיק אשר מגיעים בסט של 10 יחידות באורך של מטר, סה"כ 10 מטר. המקלות נמכרים עם ראשים מיוחדים כגון: ראש פומפה, ראש ספיראלי להוצאת השורש אשר מתחבר לקצה המקלות וראש ספיראלי קטן יותר להוצאת שורשים.
 3. מכונות חשמליות – להוצאת שורשים, שומנים ומגוון פסולת מקווי הביוב. קיימות מכונות חשמליות רבות אך הנפוצות ביותר הן מכונות המגיעות עם ספיראלה בקוטר של 12 מ"מ אורך כל יחידה 2 מ' לרוב אנו מקבלים סה"כ 4 יחידות עם ראשים המגיעים בנפרד, אשר מתחברים לקצה הספיראלות שמיועדים לפתיחת הסתימה וניקוי השומנים בקווי ביוב. ספיראלה 12 מ"מ מתאימה לצינור בקטרים עד "3.

קיימים ספיראלות בקוטר 22 מ"מ באורך 2.5 – 2 מטר כל יחידה בסוגים שונים כגון: פחות מחוזקות או יותר מחוזקות לפי דרישת הלקוח. קיימים לספיראלות האלו ראשים מתאימים הם מיועדים להוצאת השורש.

צפו בסרטון חדירת שורשים לביוב

 

דוגמה להוצאת שורשים ממערכת הביוב

שורשים בביוב

שורשים חודרים למערכת הביוב חוסמים וסותמים את צינור הביוב למעבר פסולת בביוב.
השורש שולח יונק זעיר ודקיק שמצליח להיכנס לצינור הביוב, תוך זמן קצר השורש מצמיח יונקים רבים שמתפתחים ומתעבים לגודל של צמח וסותמים את צינור הביוב למעבר של פסולת אורגנית, או כל פסולת אחרת.

השורש הוא איבר הנמצא בצמח, השורש גדל בעיקר תחת הקרקע ושימושו נותן אחיזה לצמח ( משמש כעוגן ) ומטרתו לספוג מים.
תפקידו של השורש אינו רק להעביר מזון לצמח השורש משמש גם לאגירת מזון ולאוורור.
יש לשים לב שגם אם לא נשקה את צמח הפיקוס הוא יהיה תמיד ירוק.

בסרטון הבא תוכלו להתרשם מעבודה שביצענו במכללת אפקה ובה פתחנו סתימות שורשים מורכבות ושטיפת הקו להסרת השורשים מעצי הפיקוס הרבים שחדרו למערכת הביוב

 

בעיות שורשים מצמח הפיקוס

שורש בביובאנו בחברת אינפרא בונפיל יודעים שכאשר צמח הפיקוס עובר במקביל למערכות ביוב, כוחו של שורש הפיקוס עצום,שהוא שורש אלים ביותר, אשר יכול להגיע לאורך של עשרות מטרים, כדי למצוא מקורות מים.
לכן אנו ממליצים להוריד את הפיקוסים שנמצאים בסביבה למרחק של עד 100 מטר, כדי למנוע חדירות של שורשים והרס של קו הביוב. רבים מהאנשים חושבים שקיימים חומרים אשר קוטלים את השורשים. כיום ניתן למצוא חומרים כאלה ואחרים, אך ראו הוזהרתם אם מדובר בשורש קל אשר חדר לצינור יהיה ניתן לעקב את גידולו אך לא לפתור את הבעיה לצמיתות. הטיפול יידרש לפחות פעמיים בשנה וחומרים אלו יקרים מאוד לערך של 400 ₪ לכל ערכה. חלק מהחומרים מתנפחים במגע עם מים ומעקבים את השורש לכמה חודשים. וכפי שהסברנו לאחר שיפוג השפעתו של החומר יחזור השורש לגדול שנית ויגרום להמשך נזקים בצנרת .

 1. לדוגמא: בחיפה נקראנו ע"י לקוח שלדבריו: שלוש פעמים בשנה נסתם לו קו הביוב הראשי ,בכל פעם הוא מזמין איש שרות בכדי לפתוח את הסתימה ע"י מכונה חשמלית וספיראלה.
  איש השרות פותח ומוציא חתיכות שורשים במרחק של 2 מטר לכיוון האסלה.
  הפעם החלטנו לטפל ולפתור את הבעייה לצמיתות, תחילה הכנסנו מצלמת פנים צנרת לבדיקת קו "4 של השירותים ואת הנזק הקיים בתוך הצינור.
  אחרי בדיקה מעמיקה זיהינו את השורש, שנמצא במרחק של 2 מטר מכיוון האסלה, הסתימה סגרה כ- 90% מהצינור עקב שורש הפיקוס.
  לאחר מכאן הוחדרה לצינור מכונה חשמלית שהרחיבה את הפתח וריסקה את השורש הקיים לחלוטין, העבודה ערכה כשעתיים. חשוב לציין שהשורש היה בדיוק באזור הזווית 90 מעלות היורד לכיוון האסלה.
  במקרה זה ישנם שני פתרונות לפתור את בעיית חדירת שורש הפיקוס לצמיתות מאותה נקודת כשל בצינור.
  הגישה המסורתית המלווה בהרס ואף שימוש במחפרון לחשיפת הצינור שנמצא תחת קורת היסוד של המבנה, דבר המקשה על ביצוע עבודת המחפרון, סכנת פגיעה בקורת המבנה והחלפת הקטע הפגוע בצינור ממנו חודר השורש, עבודה זאת כרוכה באי נוחות, זמן עבודה ארוך והרס רב.
 2. שימוש בטכנולוגיה עכשוית לפתרון יעיל ללא הרס.
  כמובן שהלקוח בחר בגישה החדשנית בה החדרנו בלון לתיקון פנים הצנרת ללא הרס. לפני תהליך זה יש להחדיר לצינור חבל משיכה המוכנס מכיוון צינור ביקורת האסלה והחדרתו עד כ-20 מטר לכיוון הבריכה, לאחר מכן לקשור את הבלון שמסביבו קיימים הדבקים האפוקסיים ומשיכת הבלון עד מקום חדירת השורש ובמקביל בדיקה ע"י מצלמה פנים צנרת.
  למרות ניסיוננו והכשרתנו עבודה זו הייתה מורכבת וקשה, הובהר ללקוח שקיים סיכון של 5% כישלון ו 95% הצלחה, עקב בעיית השחלת הבלון לתוך הזווית.
  בסופו של התהליך הושגה ההצלחה , נבדק השרוול הפנימי שאנו יצרנו בתוך הצינור, וסגרנו את נתיב השורש בלחץ של 3 בר כך שבעתיד לא יוכל להיכנס שנית לצינור ביוב במקום זה.
  הלקוח סיפר שבמשך שלוש שנים הוא החדיר חומרים שונים כדי לעקב את השורשים והוציא מאות שקלים על הבטחות שווא שחומר זה יעזור לזמן ארוך.

רובוט לחיתוך ותלישת שורשים בביוב

חשוב לציין: שלא קיים חומר בעולם שיעצור שורש לאורך זמן.

אחת הבעיות הנפוצות ביותר בצנרת הביוב שלנו אלה הם שורשים בביוב, למעלה מהיותה נפוצה כל כך, מדובר על בעיה אקוטית אשר עלולה לגרום נזק רב, נזק בלתי הפיך.
אנשים רבים אינם מודעים לבעיה זאת, אך בפועל מדובר על בעיה חמורה ביותר, מאחר וצנרת הביוב שלנו עוברת מתחת לאדמה, הרי שהבעיות השונות אשר עלולות להיווצר בצנרת הביתית מתפרשות על פני גורמים רבים, למעשה הצנרת שלנו חשופה הן מבפנים וכך גם מבחוץ, שכן מעבר לסיכוני סתימת הצנרת הקיימים, הרי שישנם גם סיכונים חיצוניים.

 

שאלות נפוצות שורשים בביוב

שורשים חודרים למערכת הביוב בחיפוש אחרי מים וחומרים אורגניים, ולעיתים מצליחים לחדור דרך סדקים ופתחים בצנרת.

סימנים כוללים נזילות מתמדת, ריחות רעים, ובעיות בזרימה או חסימות במערכת הביוב.

שורשים בביוב יכולים לגרום לחסימות, נזילות, שברים בצנרת, ולעיתים אף לקריסתה.

ניתן למנוע על ידי תכנון נכון של מיקום עצים, שימוש בצנרת מוגנת, ובדיקות ותחזוקה קבועה של המערכת.

שיטות כוללות חיתוך והשמדת השורשים במכניקה או בחומרים כימיים, ולעיתים תיקון או החלפת חלקי הצנרת הפגומים.

תיקון יכול להתבצע על ידי חפירה והחלפה, או באמצעות שיטות חדשניות ללא חפירה כגון ציפוי מבפנים. בבונפיל טכנולוגיות משתמשים בשיטה חדשנית של תיקון צנרת ללא הרס.

בדיקות ויזואליות על ידי מצלמות מיוחדות ובדיקות הדמיה באמצעות עישון או צביעה, הן השיטות הנפוצות והיעילות ביותר לאיתור שורשים.

זה תלוי בפוליסת הביטוח שלך. חלק מהפוליסות כוללות כיסוי לנזקי מים וביוב, אך מומלץ לבדוק את תנאי הפוליסה שלך באופן ספציפי.

שתילת עצים במרחק מספק מצנרת הביוב, שימוש בחומרים המונעים התפשטות שורשים, והתקנת מחסומים פיזיים סביב הצנרת, יכולים להגן על המערכת מפני נזקי שורשים בעתיד.

הסימנים כוללים ירידה באיכות הזרימה, חסימות חוזרות, ריחות לא נעימים, ולעיתים נזילות בחצר או בסביבת הבית.

זמן הטיפול יכול לנוע מכמה שעות עבור חיתוך והשמדת שורשים, ועד לכמה ימים או שבועות במקרה של צורך בתיקון או החלפת קטעי צנרת.