איתור נזילות בעזרת מצלמה תרמית | אינפרא בונפיל סורג'ון

שימוש בטכנולוגיות מתקדמות
לאיתור ותיקון ללא הרס!!!

איתור נזילות | עבודות ביוב | תיקון מרזבים | בעיות רטיבות

ברנר למובייל

איתור נזילות בעזרת מצלמה תרמית

איתור נזילות | איתור נזילות מים | בדיקה תרמית | איתור נזילות בצנרת | טיפים לאיתור נזילות | איתור ותיקון נזילות | רטיבות בקיר | איתור נזילות ביוב |

איתור נזילות בעזרת מצלמה תרמית

בדיקה ע”י מצלמה תרמית

מצלמה טרמית לאיתור נזילות

איתור נזילות בעזרת מצלמה תרמית לאיתור מקור הנזילות כגון: בצנרת הולכת המים, או ממערכות הדולחין, או ממערכות ההסקה, או מהמרזבים, או כשלים שמקורם במערכת האיטום.

ציוד לאיתור נזילות בתוך הבית כגון: מצלמה תרמית, ומצלמה פנים צנרת. חשוב לציין שקיימים מגוון של מצלמות תרמיות אשר איכותן נמדדת ברמת הרגישות והפרשי טמפרטורה, אשר המצלמה מעבדת בסנסור שלה, כלומר אם במקום הרטוב תחת הריצוף הטמפ’ היא 20 מעלות, והשטח היבש יותר תחת הריצוף הוא 25 מעלות, כאן חשובה רמת האיכות של המצלמה שמתבטאת ברזולוציית מסך וכך ניתן ביתר דיוק לציין את מיקום הנזילה.

חשוב לציין שלא כל מצלמה תרמית מיועדת לאיתור נזילות פנים מבנה. לדוגמא: מצלמה תרמית אשר משמשת לאיתור תקלות חשמל רמת הרגישות הנדרשת היא 0.1 מעלות ובמצלמת פנים מבנה טובה נדרש 0.02-0.05 מעלות שהיא נחשבת מתאימה לאיתור נזילות. ניתן למפות צנרת מים חמים קרים מתחת לריצוף / קירות ע”י חימום הצנרת או קירור הצנרת ולדעת את הטוואי המדויק של הצינורות, ע”י המצלמה התרמית בדיוק מיריבי. חשוב לציין שככל שהמים יהיו חמים יותר או לחילופין קרים יותר תהליך המיפוי יהיה קצר יותר ומדויק יותר .

צילום תרמי בשילוב צילום דגיטלי של מוקד הנזילה

זהו צילום תרמי בשילוב צילום דגילטלי

מקור האור על הריצפה מהווה אינדקציה של 100% למקום הנזילה

מקור האור על הריצפה מהווה אינדקציה של 100% למקום הנזילה

איתור עקב בעיות איטום

יש נזילות שמקורם בבעיות איטום כגון: מרפסות אשר מחדירות מים למבנה / גגות. כאשר לקוח רואה כתם בתקרה עקב רטיבות גשמים, קיים קושי באיתור הנזילה ע”י מצלמה תרמית מכיוון שהמצלמה תאבחן את הנזילה אך יהיה קשה לאתר את מקורה, הערכות יכולות להיות רבות.

עם השנים בעל המקצוע שעובד עם המצלמה מפתח ניסיון רב ויודע למה להתייחס ברמה התרמית. חשוב לציין שרטיבויות מגשמים אינן ודאיות ב 100% כמו צנרת מים שנוזלת, אך בסופו של תהליך ניתן יהיה למצוא את הכשלים ולתקנם. ניתן להיעזר בחשדות אשר עולים בשטח כגון: מרזבים אשר גם יכולים ליצור בעיה. קיימות מספר אפשרויות לבדיקת המרזב. ניתן להציף את המרזב ע”י בלון מיוחד אשר סוגר את סוף קו המרזב ולראות האם מתגברת הרטיבות כאשר הצפנו את המרזב, ואם אכן קיים חשד יש צורך להחדיר למרזב מצלמה פנים צנרת אשר ניתן לראות בעזרתה את פנים הצינור ע”י כבל שאורכו 20-200 מטר וניתן לקבל אינפורמציה מדויקת במסך הבקרה שנמצא מול בעל המקצוע . כגון: חדירת גופים זרים, קדיחות, ברגים וברזלי יציקה.

מצלמות פנים צנרת

מצלמות פנים צנרת מיועדות לבדיקת ניקוזים, ביובים, מרזבים ובנוסף צנרת ניקוז מזגן. קיימים סוגים שונים שלמצלמות פנים צנרת ואיכויות שונות של המצלמות. רמת האיכות מתבטאת באיכות הכבל שמקשר בין המסך לבין ראש המצלמה, איכות ראש המצלמה ורזולוציית המסך. קיימים קטרים שונים של ראשי המצלמה והכבל, כך שיש מצלמות אשר מתאימות לקטרים “3 – “0.5 ומקטרים של “3 עד קוטר 2 מטר שמיועד לתעשייה. כדי לבדוק בעיות של רטיבות בבית חשוב להשתמש במצלמה תרמית ובמצלמה פנים צנרת. יש בודקים שמשתמשים במד לחות אשר נותן אינדיקציה כמה רטיבות קיימת תחת הריצוף או בקיר. חשוב לציין כי מד הלחות נותן לנו מידע לגבי הרטיבות הכלואה אך לא נותן פתרון למיקום הבעיה.

לחזרה לעמוד איתור נזילות

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support