ניקוי מרזבים

החורף בפתח, זה הזמן המתאים לדאוג למרזבים ולוודא שהם תקינים ובעיקר  נקיים. ניקוי ותיקון מרזבים הינו שירות מיוחד המוצע כיום על ידי חברות המתמחות בכך והוא כולל שימוש במכשור מתאים.

בעזרת הציוד מתפטרים מהפסולת הנוטה להצטבר בתוך המרזבים. הלכלוך שבמרזבים, ובמיוחד אם לא דאגו לנקות אותו בעבר, יכול לגרום לבעיות חמורות ביותר ואף לנזילות ולסתימות.

כיצד מתבצע ניקוי המרזבים

תיקון_מרזבים
לפני שמתחילים במלאכת הניקוי, יש לבדוק את המרזבים, בעיקר כדאי לוודא שלא קיימות בעיות נוספות, מלבד הלכלוך עצמו שהצטבר.
בדיקת מרזבים נעשית כיום בעזרת מצלמה מיוחדת.
צילום מרזבים באמצעות מצלמה זו מאפשר איתור מדויק ומהיר של הבעיה ובכך מתאפשר תיקון נכון ויעיל יותר.
במקרים של לכלוך רב, שהוביל לסתימה ולנזילות, ניתן לאתר את מקור הנזילה כדי לתקן אותה אחר כך. שירותי איתור נזילות כוללים גם הם שימוש במצלמה, המחוברת לצינור ארוך, המגיע למעמקי המרזב.
חשוב שניקוי המרזבים יעשה בצורה אפקטיבית כדי למנוע תקלות עתידיות. הוא דורש לא מעט זמן ובעיקר סבלנות ולעיתים שימוש בציוד מיוחד כדי לפנות את הלכלוך שהצטבר במרזב.

פעולות למניעת סתימת המרזבים

בין אם מדובר בענפים או בעלים של עצים או שמדובר בשלשלת של יונים, לאחר ניקוי המרזב מומלץ גם לטפל במקור הבעיה.
במידה והלכלוך מגיע מהעצים הסמוכים, כדאי לגזום חלק מהענפים שצמודים אל המרזב.
במידה ומדובר בלשלשת של יונים, כדאי להזמין מרחיק יונים או לפזר באזור דוקרנים, המרחיקים את היונים מהמקום.
לא משנה באיזה סוג של לכלוך מדובר או אפילו בכמות שלו או במיקומו, יש להרחיק אותו מהמרזב מוקדם ככל האפשר.
כמויות רבות של לכלוך עשויות לגרום לסדקים במרזב, לסתימות שקשה לטפל בהן אחר כך ולבעיות נוספות הגורמות לנזקים.
ניקוי תכוף ובדיקת המרזב אחת לכמה חודשים יכולים לעזור בעניין ולמנוע רטיבות או בעיות אחרות, המתפתחות לכדי נזק של ממש.

החלפת מרזבים

הניקוי נדרש פעמים רבות בעקבות סתימה וגם נזילה. במקרים מסוימים, גם לאחר הניקוי יש להחליף את המרזבים ולהתקין חדשים. כל זאת, כדי להבטיח מענה איכותי יותר וכדי למנוע תקלות מיותרות.
החלפה זו נעשית גם היא בעזרת מומחים בתחום והיא כוללת התייחסות לתנאי ודרישות השטח עצמו.
לעיתים אפשר להחליף רק חלק מהמרזב ולעיתים כדאי להחליף את כולו. ההחלפה לרוב מהירה כאשר המרזב הוא חיצוני, אך כשהמרזב פנימי מדובר בפעולה מורכבת יותר ולכן גם יקרה יותר.

תיקון מרזבים ללא הרס

החלפת מרזב פנימי כאמור היא פעולה יקר אבל הכרחית , לנו יש פתרון מעולה תיקון מרזבים ללא הרס, הפתרון שלנו יחסוך לך זמן כסף ובלגן מיותר!

מצלמה לאיתור סתימות ונזילות במרזב

ישראל היא מדינה ים תיכונית חמה ולא מאוד גשומה, כך שבמרבית השנה אנו נוטים לשכוח מהמרזב שמתחיל בגג ויורד לאורך קירות הבית. יחד עם זאת, אם הגשם הרציני הראשון כשאר מתחילות בעיות רטיבות ונזילות מהגג או לאורך הקירות, אנו נזכרים באותו מרזב שאמור היה לנקז את המים – אך מסיבה זו או אחרת אינו פועל כשורה. לכן, לכל אורך השנה כדאי לשמור על המרזב נקי, ובעיקר לדאוג לכך לקראת החורף. ובמידה שישנה בעיה – חשוב להזמין ניקוי מרזבים מקצועי מחברה המתמחה בתחום.

המרזב עלול להיסתם מגורמים שונים ובדגש על עלים וענפים של עצים שעפו ברוח, אך גם מלשלשת ציפורים וחפצים שבדרך זו או אחרת הגיעו אל תוך המרזב. ומעבר לעניין הניקיון, המרזב עלול עם הזמן לסבול מכשלים נוספים כמו חורים, סדקים והתבלות שמובילים לנזילות בדרגות חומרה משתנות. בעיות כאלו יוצרות מפגעי רטיבות שיכולים להתבטא למשל בחלחול מים דרך האיטום של הגג, שבכל מוגבל ביכולותיו, או רטיבות ההולכת ומחלחלת דרך האיטום החיצוני של הקירות. רטיבות כזו עלולה ליצור נזקים לא קטנים, החל מפגם אסתטי ועד לפגיעה בתכולת הבית, היווצרות עובש ופגיעה באוויר שאתם נושמים. לפיכך, יש חשיבות רבה לביצוע ניקוי מרזבים מקצועי שגם בודק את תקינות המרזב מכל הבחינות.

ראשית, כדאי לשמור באופן קבוע על תקינותו של המרזב ולטפל בגורמים שיכולים להוות בעיה, למשל ענפי עצים גבוהים שגדלו מעל הגג, לסלק קינים של יונים וכן הלאה. שנית, ניקוי מרזבים חשוב במיוחד לבצע לקראת החורף ועדיף לא להשאיר זאת לרגע האחרון, גם כדי שהגשמים הראשונים לא יפתיעו אתכם, וגם בשביל ליהנות מזמינות גבוהה של חברות המתמחות בתחום.  

לכאורה, ניקוי מרזבים הוא פעולה פשוטה שרבים יכולים לבצע. יחד עם זאת, יש הבדל בין מרזב שהצלחתם לפתוח בו סתימה ובין מרזב נקי באמת שלא ייסתם שוב עד מהרה. הדבר נכון במיוחד לבתים משותפים שבהם המרזבים יכולים להיות ארוכים, וכשלעיתים עולה הצורך בהחלפה של המרזב כולו או חלקים ממנו. זוהי משימה שעדיף להשאיר לאנשי מקצוע מיומנים, העושים את המלאכה בעלויות שאינן גבוהות ומתחלקות בין בעלי הדיור בבית המשותף. לעומת זאת, ניקיון שאינו מקצועי עשוי להתגלות במהלך החורף כמקור לצרות ובעיות, בין אם בגלל סתימות חוזרות או כשלים במרזב עצמו, דבר שבוודאי יתבטא באי שביעות רצון של הדיירים ואף להוביל להוצאות גבוהות על תיקונים.

באופן כללי, ניקוי מרזבים אינו פעולה יקרה מדי. יחד עם זאת, העלות מושפעת ממידת המורכבות של העבודה ומהאמצעים שצריך להפעיל. כך למשל, ייתכן ונצטרך בבדיקת המרזב להשתמש במצלמה מיוחדת המורכבת בקצהו של צינור ארוך המוחדר אל תוך המרזב ונותן את תמונת המצב שלו בזמן אמת. כמו כן, ייתכן ונצטרך לבצע תיקון של רכיבים במרזב באמצעות כלים ייעודיים ושיטה ללא הרס, דבר שיגדיל את העלויות. עוד יש לציין כי לקראת החורף וכמובן בחורף עצמו קיים עומס של פניות, לעיתים דחופות, עבור ניקוי מרזבים בקרב חברות המתמחות בתחום. על מנת לקבל שירות מהיר וללא עיכובים, כדי להקטין דאגות ואף את עלויות השירות במקרים מסוימים, עדיף להקדים את ניקוי המרזב ולהיות על הצד הזול והבטוח.