איתור נזילות

איתור נזילות במצלמה טרמית
איתור נזילות אקוסטי
איתור נזילות מים בגז

איתור נזילות מים סמויים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות וללא הרס

נזילות מים נגרמות עקב כשלים באיטום או במערכות הולכת המים ועלולות להוות מטרד לא קטן.

בעבר איתור נזילות מים סמויות היה כרוך בשבירות והרס מרצפות וקירות עד שבעל המקצוע היה מאתר את מקור נזילת המים.
היום איתור נזילות מים מתבצע בעזרת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים,
בעזרתם ניתן לאתר את מקור הנזילה בדיוק רב ובכך להימנע משבירות והרס מיותרים.
חברתנו מתמחה באיתור נזילות מים סמויות תוך שימוש במגוון רחב של טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם לאיתור נזילות מהיר מדויק ללא הרס בעזרת מגוון אמצעים העומדים לרשותנו כגון: מצלמה טרמית, מאתר אקוסטי ואיתור נזילות מים בגז.
השימוש במגוון אמצעים וטכנולוגיות שונות לאיתור נזילות, מאפשר איתור נזילה מהיר ומדוייק מה שמונע שבירות והרס מיותר, דבר שבא לידי ביטוי בזמן עבודה קצר ,עלויות נמוכות באופן משמעותי ובמינימום הפרעה לדיירי הבית.
אנשי חברתנו עברו בהצלחה קורס "מפקחי ובוחני נזקי מים בצנרת" . היום אנו בין החברות היחידות בארץ המוסמכות לפיקוח ובחינת נזקי מים וצנרת.
בעזרת השימוש בטכנולוגיות האחרונות הקיימות בתחום המים אנו נאבחן באופן מדוייק ומהיר את מקום הנזילה ללא הרס מיותר, תוך הערכת זמן עבודה מדויק , הדבר בא לידי ביטוי בחסכון בהרס ושבירה, אי נוחות, וחיסכון משמעותי בכסף וזמן.
חשיבות השימוש במכשור חדיש הינו קריטי לביצוע איתור נזילה מדוייק ומהיר, אך לא פחות מכך חשובה רמתו המקצועית של המאתר שכן לעניין הניסיון המקצועי חשיבות מכרעת, כמו כן ניסיון המאתר בשילוב מספר אמצעים טכנולוגיים שונים המסייעים לביצוע איתור מדוייק ומהיר להימנעות משבירות מיותרות וחיסכון בזמן לכלוך והרס.
כל צוותי חברתנו מצויידים ומוסמכים לשימוש  בציוד החדיש ביותר הקיים בשוק לאיתור נזילות מים, מצלמות תרמיות המתקדמות ביותר בעלות רזולוציה ורמת רגישות גבוהה מאוד לאיתור הנזילות, מאתרי נזילות אקוסטיים, מצלמות פנים צנרת ומאתרי נזילות מים בגז בעזרתם נאתר תוך דקות ספורות את מקור הנזילה ונבצע תיקון נקודתי באופן כירוגי.

סימון מקור נזילת המים הסמויה
צילום תרמי מקור נזילת המים הסמויה
חשיפת מקור הנזילה ןבירת מרצפה בודדת לתיקון

איתור נזילות אקוסטי

איתור נזילות אקוסטי , באמצעות מאתר ייעודי נחשבת לאחת מהטכנולוגיות המקצועיות בתחום איתור נזילות מים סמויות. איתור נזילות אקוסטי (קול) מתבצע בעזרת מכשיר שתפקידו להגביר את

איתור נזילות בגז

איתור נזילות בגז , נחשבת לאחת מהטכנולוגיות המתקדמות ביותר ובין האחרונות בתחום איתור נזילות מים סמויות. איתור נזילות בגז מתאפשר בעזרת מכשיר ייחודי לאיתור נזילות סמויות

איתור רטיבות

איתור רטיבות / נזילות מים עלולות להוות מטרד לא קטן.רטיבות ונזילות מים נגרמות עקב כשלים באיטום או במערכות הולכת המים.ברוב המקרים הרטיבות / נזילת המים

טייפ מצלמה טרמית

טייפ מה חשוב במצלמה טרמית כך תגלו מה חשוב שיוצג במצלמה תרמית איכותית

איתור נזילות מים תת קרקעים

באמצעות מערכת אקוסטית לגילוי נזילות מים סמויים

נזילות מים בבניינים חדשים נגרמים כתוצאה מ:

 • הלחמות חדשות שלא נעשו כנדרש בצנרת ביוב / מי גשמים
 • התקנה לא מקצועית של צינור גיבריט – צינור הגיברית הוא צינור מעולה שיובא משוויץ, שיתרונו שיטת החיבור שכוללת אטמים חשמליים שפועלים באמצעות אלקטרודות המבטיחים אטימה מלאה, אלה שלצורך התקנת הצינור הגיבריט דרוש אינסטלטור מיומן שעבר הסמכה מתאימה.
 • התקנה לא נכונה של קו ביוב, תזוזה של קו הביוב באדמה, עקב אי מילוי אדמה כנדרש סביב הצינור וקריסת הצינור
 • חדירת שורשים למערכת הביוב
 • חדירות ופגיעות בצנרת הביוב או המים בזמן התקנות כגון התקנות מזגנים
 • קדיחות בשוגג לתוך הצנרת או אף במתכוון.
 • פילוס לא נכון, שיפוע מתון, שגורם למים להיקוות במקום הנמוך
 • חדירת מי גשמים
 • חורים בצינור הגיבריט

נזילות מים נגרמים בבניינים ישנים:

 • צנרת ישנה, צנרת חלודה, אבנית בצנרת, שגורמת לסדקים בצנרת, עייפות החומר
 • חדירת שורשים למערכת הביוב
 • חדירת מי גשמים

מתי נקרא למאתר נזילות?

סימנים לנזילת מים

חשבונות מים חריגים

ולא שיגרתיים

ירידה בלחץ המים

רטיבות בקירות

קילוף צבע, שינוי צבע, נפילת טיח

ריח טחב

בבית, בבניין, במשרד

מערכות הובלה מים בבית

 • בבית קיימות שתי מערכות מקבילות של הולכת מים- צינורות להולכת המים הקרים, וצינורות להובלת המים החמים.
 • מערכות הוצאת מי דלוחין מהבית- מי דלוחין הם המים האפורים שנפלטים, מהכיור במקלחת, באמבטיה, ממכונות הכביסה, ממדיחי הכלים ומהמטבח.
 • מערכות הוצאת מי שופכין- מי ביוב אלה מהאסלה.
 • צינורות להולכת נוזלים למערכות הסקה וחימום תת רצפתי.
 • מי המרזבים

מדוע צריך איתור נזילות

מטרת איתור הנזילות לתת מענה להופעת נזילות המים, לא תמיד מתגלים המים במקום היווצרותם, אלא במקום בו הכי קל להם לפרוץ, המים חמקמקים ומחפשים את הסדק הנוח שדרכו הן יכולים להופיע, וזו בעצם מהות הבעיה, אם נחפור ונהרוס את הקיר או הרצפה רק משום ששם מופיע כתם המים, נפעל באופן השערתי שיגרום לנזק רב, הרס רב ולהוצאות כספיות מרובות.

איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית

המצלמה התרמית מאפשרת לנו אבחון מדויק של מקור הנזילה. מבלי לשבור ולהסתכן בניחוש, של מקום הנזילה המשוער.אנו חוסכים בכך הרס מיותר,זמן עבודה ומקטנים את אי הנוחות הנגרמת לדיירי הבית.

המצלמה התרמית פועלת על פי נתוני החום שהגופים הנבדקים פולטים, באמצעות גלי אינפרא אדום שסורקים את האזור החשוד מתקבלת תמונה תרמו גרפית שמציגה את הבדלי הטמפרטורות של האזור החשוד, צבע אדום מעיד על מים חמים וצבע כחול מעיד על מים קרים.
בעזרת המצלמה התרמית ניתן לזהות בוודאות את מקור הנזילה.

למה לא לדחות את הטיפול בנזילות?

כאשר מופיע כתם רטיבות , צריך לפנות מיד למאתר נזילות.
בניגוד למים שנוטים להתאייד,לרוב מקור הנזילה ימשיך לגדול להתרחב ולגדיל את הנזק לקירות או לרצפה, עם הזמן הנזק בצינור הסדוק או החלוד עלול להחריף ולהגדיל את כמויות המים שינזלו ממנו.מצורפת דוגמה לנזילה בריצפה שאלמלא אותרה הנזילה בזמן כל מרצפות הבית היו שוקעות, לחצו על הלינק איתור נזילה בצנרת

איתור נזילות למניעת סכסוכי שכנים

שמדובר בבניין משותף ומקור הנזילה מהדירה מעל,רצוי לקרוא למאתר נזילות מקצועי, לרוב השכן מהקומה העליונה אינו סובל מהבעיה ומהנזק הישיר שנגרם כתוצאה ממנה, כך שהוא שאנן , פחות מוטרד, ומנסה להתחמק מתיקון הבעייה.

כאשר אינסטלטור מקצועי בודק ומאתר במדוייק את מקור הנזילה ואף קובע בפסקנות שמקור הנזילה מהדירה העליונה,מגיע העניין לסופו.

מה לשאול אינסטלטור טרם הגעתו

כאשר מופיע כאשר מופיע כתם רטיבות ראשוני יש להתקשר לאינסטלטור, לתאר את הבעיה ולשאול אם קיים ברשותו הציוד הדרוש לגילוי מקור הנזילה ללא הרס הקירות או הרצפה, אם יאמר בהגינותו רבה שאינו יכול להבטיח מראש לפני פתיחת הריצוף/הקירות את מקור הנזילה או יטען שלצורך איתור מדוייק עליו להזמין מאתר נזילות, עדיף לכם לפנות לאינסטלטור אחר בעל הציוד והניסיון הדרוש. 

הציוד שלנו

חברתנו מובילה בחדשנות תוך שימוש בציוד החדיש ביותר מהחברות המובילות בעולם בתחום.
נוכח הניסיון הרב והמקצועית שצברנו במשך השנים, חברתנו מייבאת כיום לארץ את הכלים והציוד המקצועי ומעמידה אותו למכירה לאינסטלטורים ובעלי מקצוע אחרים.
אנו מזמינים אתכם לצפות במגוון המוצרים והכלים "מהארסנל שלנו" המשמשים אותנו יום יום לעבודתינו השוטפת.
להתרשמות ניתן לראות את הציוד בקטלוג המוצרים.

קראו עוד בנושאים הקשורים לאיתור נזילות:

 •  יש לא מעט פעולות שניתן לבצע בבית על מנת לאתר נזילות באופן עצמאי, איתור הנזילה במהירות יביא לחיסכון בתשלומי המים שלכם, קראו עוד בנושא טיפים לאיתור נזילות.

 •  קיימים מספר מכשירים בעזרתם ניתן לבדוק צנרת חיצונית, קראו כיצד ניתן לאתר נזילות בצנרת חיצונית תת קרקעית במהירות ויעילות במאמר איתור נזילות בצנרת חיצונית תת קרקעית.

 •  מצלמה תרמית עוזרת למצוא את הנזילה במהירות ובקלות, כיצד משתמשים במצלמה תרמית לאיתור הנזילה ומהם הסוגים השונים ? קראו עוד בנושא

  איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית 

חברת בונפיל מציעה פתרונות יעילים לאיתור נזילות מים תוך שימוש במצלמה טרמית משוכללת הפועלת בטכנולוגיית אינפרא אדום ומגלה נזילות ובעיות בצנרת באופן ממוקד ומדויק ללא כל צורך בחציבה מיותרת בקירות וברצפות.
מקור הנזילה יובלט על צג המכשיר בהתאם לדרגת הרטיבות כך שנוכל לגשת לעבודת התיקון בדיוק במקום בו היא נדרשת.

מעוניינים להתייעץ מלאו את פרטיכם וניצור איתכם קשר בהקדם

לקוחות ממליצים!

בין לקוחותינו